Kamera do Auta

Cześć, myślę że jest to najodpowiedniejszy dział na to pytanie.

Kupuję niedługo nowe auto i zamierzam do niego kupić jakąś dobrą kamerkę którą będę nagrywał trasę.

Ktoś może powiedzieć po co, jest to jednak baardzo drogie auto z 5 zerami i wolałbym dmuchać na zimne.

Po dzisiejszych droga jedzie sporo (żeby nikogo nie obrazić) mistrzów kierownicy i jeśli coś stanie będę miał wszycho nagrane (jeśli chodzi o przód).

Mam do przeznaczenia na to do 3, 4 tysięcy czy możecie coś polecić?

W tym przedziale cenowym Ci nie pomogę, ale powiedz czego oczekujesz od takiej kamery, jeżeli chcesz przeznaczyć na to aż taką kasę? :slight_smile:

Imo za taką kwotę to powinien być juz przynajmniej cały system z zestawem kamer, podpięty pod sam samochód i zapisujący też np. uruchomione kierunkowskazy, czy wciśnięcie pedału hamulca :slight_smile:

W każdym razie mogę dać na porównanie jak robi to sprzęt z allegro za ok 200 zł:

Więc płacąc 20x tyle masz prawo wymagać :slight_smile:

Jak nie szkoda ci kasy to sprawdź kamerke GoPro

Przyda Ci się i do innych ‘rzeczy’

Fajna jest ta gopro :slight_smile: Podpowiedziałeś mi fajną rzecz, przyda mi się ro kilki innych rzeczy, trafiłeś w dziesiątkę :slight_smile:

No do sportowych zastosowań wydaje się spoko. Jednak dla mnie kamera w aucie powinna być tam zainstalowana na stałe, działać 100% bezobsługowo i nas nie interesować dopóki nie jest potrzebna.

Też podzielam zdanie lith. Fajna kamerka sportowa nie zastąpi rejestratora. Jak będziesz wybierał sprzęt to zwróć uwagę czy nagrywa 720p lub lepiej 1080p przy 60/30 klatkach na sekundę (fimy będą ładnie i płynnie wyglądać) i czy obiektyw ma dość szeroki kąt np 120st. http://www.autoradio.com.pl/rejestrator-dr400hd.html niestety nie jestem posiadaczem tego urządzenia więc link potraktuj poglądowo aby zobaczyć na jakie parametry warto zwrócić uwagę.

Nie tylko zwróć uwagę czy nagrywa w ‘hd’. ale czy ma matrycę takiej rozdzielczości. Bo większość (na pewno tańszych) ma dużo mniejsze i tylko zapisuje w większej rozdzielczości… chwyt marketingowy :slight_smile: Aha… ja też bym się 2x zastanowił, czy na pewno rejestrator powinien mierzyć i zapisywać prędkość :slight_smile: Jak w sądzie będzie potrzebna to pewnie i tak wyliczą, jak będę na miejscu kolizji z krawężnikiem rozmawiał to pewnie byłaby ostatnia rzecz na nagraniu mi potrzebna :slight_smile:

Nie wiem dokładnie jak to jest rozwiązane prawnie, i nie chciałbym tu szerzyć niesprawdzonych pogłosek(niech to ktoś w razie czego zweryfikuje) ale podobno można odmówić udostępnienia nagrania ze swojego rejestratora jeśli świadczyło by to na naszą niekorzyść. Poza tym niektóre “mniej wygodne” opcje można sobie wyłączyć jeśli urządzenie daje taką możliwość :slight_smile: lith, filmik z pierwszego linku do YT jaki wstawiłeś, wiesz może jakie to urządzenie? Wygląda przyzwoicie.

Wszystkie to to samo urządzenie :stuck_out_tongue:

Jakiś Carcam, modelu dokładnie nie pamiętam, ale jakoś wygląda tak:

Co do nagrywanego kąta to teraz nie pamiętam czy było to 130, czy 140 stopni,a le już w sumie starcza. Te najtańsze mają 120, ale można trafić tez potworki z 90- stopni.

Żeby być obiektywnym to w nocy dużo zależy od oświetlenia drogi, bo na samych mijania cudów nie ma i widać głownie to co się świeci/elementy odblaskowe/ to co ma sie przed nosem itd. :slight_smile:

Nie polecam urządzeń montowanych na stałe. Ten sam przypadek dotyczy się nawigacji itp

Ktoś podpatrzy i stłucze szybe. Stracisz urządzenie i kase za wymiane szyby.

Bez przesady, nie sądzę, żeby ktokolwiek tłuk szybę za kamerkę… tym bardziej taką za 100, czy 200 zł :stuck_out_tongue: Wręcz przeciwnie do tej pory raczej dodatnio wpływała na bezpieczeństwo… np. jak pan żul oferował się ‘popilnowaniem samochodu’ można było m powiedzieć, ze dziękujesz bardzo, ale Twoje auto jest monitorowane i jak ktokolwiek go dotknie to będziesz wiedział kto.

Dziękować za wszystkie wypowiedzi. :slight_smile: