Kamera do góry nogami

Nie mogę zainstalować nowych sterowników do kamery chicon identyfikator sprzętu

USB\VID_04F2&PID_B071&REV_1515&MI_00

 

Jak myślisz , że producent kamery wiedział 6.10.2010 r. (data wydania sterownika) o W10 to jesteś w błędzie .

Zapewne to laptop Asus? W takim przypadku licz wyłącznie na to, że na stronie firmowej laptopa, Asus opublikuje odpowiednie dla Win 10 i tego identyfikatora sterowniki. Ewentualnie pojawią się w systemowym Windows Update, jak np. tutaj: http://www.asus.com/Notebooks/K70IC/HelpDesk_Download/

wyskakuje mi błąd podczas instalowania web cam

nadal nic zmieniałem też w plikach     flip na 0 z 1 i rotation z 0 na 3 ale nie mogę zamienić tych plików

Spróbuj zaktualizować sterownik za pomoca programu drivereasy:

http://www.dobreprogramy.pl/DriverEasy,Program,Windows,20522.html

Nie zrażaj się komentarzami ani recenzjami. Czasem zasugerowane sterowniki istotnie nie pasują do sprzętu, ale z doświadczenia wiem, że to rzadkość. 

Ważne: Gdyby program po kliknięciu na przycisk “Install” żądał od Ciebie zakupu wersji professional, znaczy to, że pobrany został plik .zip. Wówczas rozwiń menu przycisku “Install”, kliknij “Open File Location”, następnie wypakuj zawartość a następnie odszukaj i uruchom instalatora. Gdyby w archiwum nie było pliku setup.exe, spróbuj po wypakowaniu plików zainstalować sterowniki z poziomu “Menedżera urządzeń”.

jeszcze jedno jak z poziomu menadżera zainstalować jak usunę stare to już nie mam opcji do instalacji.Czy przed sprawdzeniem sterowników odinstalować stary do kamery

Nie deinstaluj sterowników przed użyciem drivereasy.

Jeśli jakiś sterownik jest już zainstalowany, zostanie on zwyczajnie zaktualizowany

sprawdzałem nie znalazł do obrazowania sterowników znalazł mi do głośników i tyle odinstalowałem uvc web camera i też nie znalazł

Wiara w cuda ? Jak może coś być czego nie ma ? Naprawdę jak zainstalowałeś W10 to ekstraordynaryjny sterownik dla Ciebie musi się znaleźć ?

sterownik jest jak najbardziej tylko tyle że driver easy uznaje go za nowego i tyle z poszukiwań

usb2.0 1.3M uvc web cam

identyfikator sprzętu

USB\VID_04F2&PID_B071&REV_1515&MI_00

 

Jest to sterownik systemowy (udostępniony przez Microsoft, w wersji 10.0.10240.16384), niezgodny ze sprzętem, dla którego sterownik chcesz zainstalować. Stąd też właśnie obrócony obraz. 

Nie zgodzę się jednak ze stwierdzeniem, że sterownik od Microsoftu jest “zbyt nowy” i dlatego drivereasy nie potrafi znaleźć sterownika bardziej odpowiedniego. Drivereasy porównuje nie tylko daty wydania sterownika, ale również ich wersję. Zauważ, że w 2010 sterownik Chicony do tej kamery miał wersję 61.5.200.440. 61 to trochę więcej niż 10, czyż nie? Czy sądzisz, że nowszy sterownik Chicony byłby wydany w wersji niższej niż 10?

Drivereasy mógłby zalecić Ci zainstalowanie sterownika 61.5.200.440, czyli tego wydanego dla windows 7 (lub starszych) w 2010 roku. Ale z jakiegoś powodu tego nie robi… może właśnie z powodu o którym pisałeś w swoim drugim poście w tym wątku?

Po prostu Chicony nie wydał jeszcze sterownika odpowiedniego dla Windows 10, więc pozostaje Ci jedna z trzech następujących możliwości: 

  • czekać na nowy release od “Chicony”
  • skrócić oczekiwanie poprzez kontakt z Asus lub Chicony
  • przywrócić poprzednią wersję Windows. 

Co do kontaktu z Asus lub Chicony, spodziewam się, że konieczne może być użycie języka angielskiego. Możemy zapytać w Twoim imienu, ale podaj proszę markę i model laptopa (jeśli to kamera wbudowana w laptopa)

Asus k 50IN

z góry dziękuję wersja x64 pierwszy windows7 teraz 10

A co z ręczną instalacją ze starej paczki lub w trybie zgodności z win 7?

przy ręcznej wyskakuje mi ciągle błąd przy podłączeniu web cam uvc

 

Ręczna = bez użycia instalatora. Instalacja z poziomu menadżera urządzeń.

no tak menadżer urządzeń -aktualizuj sterowniki-wybieram ręcznie z plików i błąd wyskakuje

 

Jak błąd?

przy włączeniu instalacji sterownika pyta się czy chce zainstalować instaluje i wyskakuję tabliczka z napisem błąd web cam 2.0 1.3

 

bo jak odinstaluję stary sterownik microsoftu to nie mam ręcznej aktualizacji tylko wyszukiwanie automatyczne i ciągle wraca do tego z windows-system32-drivers-khs.sys i chyba khn video.sys.I jeszcze jedno przy ręcznej próbie instalacji poprzez menadżera i wybieranie  z plików on nie widzi tych plików jakby ich nie było

A mógłbyś tutaj zmieścić “print screen” tej tabliczki?

Sam tekst typu “błąd web cam 2.0.1.3” mówi nam tyle, ile kasjerowi na dworcu pkp stwierdzenie “Bilet proszę!!!” 

 

Co do kontaku ze wsparciem Asusa potrzebny jest mi numer seryjny tego laptopa (znajdziesz go na naklejce na spodzie laptopa) tak jak na rysunku poniżej.

Potrzebuję również daty zakupu tego laptopa. 

) a01aaaa5-93e7-4ad6-aa2a-da0b6f2dc711.jpg

 

Nie udostępniaj tych danych publicznie (wyślij mi je wiadomościa prywatną przez dobreprogramy

print screny nie wchodzą już próbowałem

2.thumb.png.4784fe1a27f94ee6f389a09d44ef