Kamera do nagrywania na YouTube z obsługą OBS

[
Witam!

Czy istnieje taka kamera - stricte przeznaczona do nagrywania filmów na YouTube - która jest widoczna także w systemie jako kamerka internetowa? Szukam takiego rozwiązania, dzięki któremu będę mógł podczas nagrywania dodać tą kamerę do programu OBS Studio i widzieć na monitorze komputera co ta kamera rejestruje. Chodzi mi o urządzenie o dobrej jakości, z dobrą matrycą i ew. zoom’em optycznym, ale to już nie jest wymóg. Ważne, by obraz nie drgał i kamera nie gubiła ostrości co chwila.

Obecnie nagrywam kamerką internetową Logitech C920, która ostatnio często gubi ostrość, jak jest zbyt blisko czy daleko. Poza tym ma ona zoom cyfrowy, który pogarsza jakość obrazu i dodaje szumu i ziarna.

W skrócie: czy istnieje kamera o dobrej jakości do nagrywania filmów i funkcją obsługi OBS’a? Nagrywanie na kartę SD mnie nie interesuje, gdyż ja muszę mieć podgląd na to, co widzi kamera. Jestem osobą niepełnosprawną o specyficznych wymaganiach, więc proszę o szacunek. Z góry dzięki za porady i pomoc.

Kup sobie coś takiego. Umożliwia podpięcie praktycznie dowolnej kamery/aparatu z wyjściem HDMI (po warunkiem że wyjście HDMI nie jest używane tylko do odtwarzania). Możesz wtedy robić steram np. lustrzanką więc jakość w porównaniu z kamerkami internetowymi będzie bez porównania.

Dolary?? W polskich sklepach mógłbyś podać coś dobrego?

Taką mam sprawdzoną i wiem że działa. W polskich sklepach też jest tego trochę: tutaj lub tutaj. Myślę że jak trochę poczytasz to znajdziesz coś dobrego.

@zaba44 prawie trafił z odpowiedzią. Najlepszą jakość i łatwość podpięcia do OBSa da Ci zestaw składający się z:

  • video grabbera
  • lustrzanki lub profesjonalnej kamery

Tylko tutaj należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

  • jeśli chodzi o grabber to:
  • natomiast jeśli chodzi o lustrzanki (lub bezlusterkowce) i kamery tutaj należy zwrócić uwagę na:
    • możliwość długotrwałego nagrywania (dotyczy lustrzanek) ponieważ nie każda matryca może pracować bez uszkodzenia np ciągle 1h
    • czy jest możliwość wyprowadzenia podglądu surowego obrazu przy pomocy hmdi
    • czy można ustawiać co znajduje się na wyprowadzonym obrazie - czasami nie jest to surowy obraz a taki poglądowy z nałożonymi informacjami z aparatu, takie wyjście jest wtedy tylko użyteczne do podpięcia monitora zewnętrznego podczas pracy z aparatem/kamerą, a w Twoim przypadku wyklucza taki sprzęt. Musisz mieć możliwość wyłączenia na poglądowym obrazie wszelkich informacji z aparatu

Nie przesada z ceną?

Karta przechwytywania HDMI 1080p60 Video Capture Grabber USB 3.0 swiatkabli.pl | Konwertery, przejściówki, adaptery, kable, splittery

Co ty na to? Moim zdaniem można zdobyć grabber w dużo niższej cenie niż Elgato za 5 stów. Mam taki z chinchami, by zgrywać kasety VHS za 30 złotych i zgrywałem przez 2h bez problemu.

Ja za ten mój co podlinkowałem na początku płaciłem w jakiejś promocji nicałe 26$ z wysyłką z Polski. Używam sporadycznie więc mi wystarcza. Ten co zaproponowałeś jest w tak śmiesznej cenie że można kupić nawet na próbę i sprawdzić. Weź też pod uwagę że VHS to dużo mniejsza jakość obrazu.

Obraz z kamery lub lustrzanki będzie szedł w minimum 720p, obraz z vhs w zależności od standardu z tego co pamiętam to jest 480i lub 560i - jest to wartość ponad 2 razy mniejsza od 720p. Więc o jakiej bezproblemowości takiego grabbera w tym przypadku użycia można mówić …

Niestety, ale jeśli zależy Ci na jakości to trzeba wydać kasę. Jeśli szukasz czegoś budżetowego to ewentualnie można iść do lombardu kupić jakiś telefon z androidem za 500zł i przerobić go na kamerkę WiFi która będzie widziana na komputerze przez OBSa. Ma to więcej sensu niż podłączanie aparatu przez grabber za 30zł.