Kamera dv program do zgrywania filmów


(Sema22) #1

Witam posiadam kamerkę panasonica na kasety mini DV. Do kamery nie otrzymałem żadnego oprogramowania do zgrywania filmów :evil: . Posiadam w miarę dobry komputer. Kiedy odtworzę film z kasety na telewizorze jakość jest bardzo dobra a gdy zgram film na komputer przez kabel wire fire przez np. Windows media market to jakość jest już nie najlepsza. Próbowałem też z programem firmy pinnacle wtedy gdy dałem na maksymalną jakość to film był tragedia dopiero na gorszych jakościach coś było widać ale i tak efekt nie był lepszy niż w Windows media market. Posiadam kodeki ACEMCP603PRO. Proszę o wszelkie sugestie z waszej strony z góry Dzięki.


(baciany) #2

Windows Movie Maker spróbuj (da się) i mażesz od razu zedytowac i ie pamiętam czy jest korekta ale możliwosc kompresi napewno (robi *.wnv pliki)


(Sema22) #3

Kompresować może kompresuje ale jakość nie zadawala mnie w 100% fakt, że film sie da się oglądać i jakość nie jest taka zła ale oczekuje czegoś lepszego. Chyba, że jest to normalne, że jest taka różnica między prostym oglądaniem na tv a zgraniem na komputer a później wypaleniu na dvd ...


(baciany) #4

Raczej jest. TV ma gorszą rozdielczośc (może wsam raz do twojej kamerki) a komputer jak wiadomo - kilka razy lepszą i może po prostu wyraźniej wszystko widac jakośc.


(Placio74) #5

A może skorzystać z programu CapureFlux i jednego z kodeków DV (Panasonic, Cenocida, ...) i dopiero później obrabiać i kompresować materiał?

Wykorzystanie do tego celu WMM nie jest zbyt ciekawym pomysłem.

Jest do wyboru tylko zapis do WMV i DV-AVI (z gotowymi ustawieniami, bez możliwości modyfikacji).

Może jeśli skorzystać z zapisu do DV-AVI, a właściwą konwersję wykonać innym oprogramowaniem...

Bardzo wątpliwe by o to chodziło.

Zależy raczej do jakiego formatu i z jakimi parametrami zgrywasz oraz ile razy wykonujesz później rekompresję i z jakimi parametrami.


(Sema22) #6

W tym programie CaptureFlux są wbudowane kodeki dv ?


(Placio74) #7

Program umożliwia zapis do:

  • nieskompresowanego AVI (AVI native),

  • DV-AVI (DV type 2 (recomp)) - nie potrzeba zewnętrznego kodeka DV,

  • Divx - czyli AVI z zastosowaniem kodeka DivX lub Xvid,

  • WMV.


(Sema22) #8

A co myślicie o takich programach jak Adobe Premiere, Ulead Video Studio albo nawet nero vision ?