Kamera internetowa - problem szumy

Witam mam problem z kamerą internetową Live Cam Chat IM (VF0530).Kupiłem ją 4 dni temu i od początku mam problem z wbudowanym mikrofonem.Mikrofon dobrze wychwytuje dźwięk ale są też szumy z którymi nie mogę sobie poradzić.Kamera automatycznie instaluje się po podłączeniu jej do komputera więc nie potrzeba instalacji sterowników.Jednak zainstalowałem je myśląc że może po zainstalowaniu szumy znikną lecz i to nie pomogło.Przyciszyłem też siłę nagrywania szumy były słabsze ale wtedy znowu było za słabo słychać nagrywany dźwięk i po podgłoszeniu głośników szumy znowu były takie same.

Odsuwałem też kamerę od komputera który generuje jakiś hałas ale to też nie pomogło.

Ma ktoś jakieś pomysły ??

A może dostałem wadliwą sztukę czy to już wina zbyt “wrażliwego” mikrofonu? :?

Spróbuj wyłączyć w ustawieniach audio w menu mikrofonu nasłuchiwanie i jeśli korzystasz z karty realteka to wycisz w jego menadżerze w menu mikrofonu głośność odtwarzania oraz sprawdź czy nie masz “podbitego” zwiększania czułości mikrofonu

Tylko że w opcjach systemowych dotyczących kamerki jest tylko opcja głośności nagrywania przez ten wbudowany mikrofon. :frowning: