Kamera internetowa przy nagraniu wydaje pisk

Witam mam nadzieje że to dobry dział jeśli nie to proszę o przeniesienie.

A teraz do rzeczy. posiadam kamerkę internetową firmy creative z wbudowanym mikrofonem, mój problem dotyczy tego,

że gdy chce nagrać jakiś filmik lub rozmawiam na skype to osoba z która rozmawiam słyszy straszny pisk (nie wiem jak to nazwać… Tak samo się dzieje gdy chce coś nagrać.

Trochę probowałem pozmieniać w ustawieniach kamerki ale to jednak nic nie dało…

Hmmm…Spróbuj odsunąć mikrofon od głośników

Na odtwarzaniu wycisz mikrofon-sprzężenie.

nie bardzo rozumiem jak wyciszyć mikrofon. Mogłbyś to jakoś dokładniej wytłumaczyć?

-zależy jaką masz kartę. U mnie dwa kliknięcia na ikonce głośnika>regulacja głośności odtwarzania>wycisz mikrofon(zaptaszkuj). Pod Win7 Start>Panel sterowania>Dźwięk>Nagrywanie>Dwuklik na mikrofonie>Nasłuchiwanie>Odznacz"Nasłuchuj tego urządzenia(nie może być zaptaszkowane)>Zastosuj>O.k. Nie wiem czy tak samo będzie u ciebie. W każdym razie chodzi o to aby dźwięk z głośników nie “szedł” ponownie na mikrofon i dalej na tor dźwiękowy gdyż powstaje t.z.w. sprzężenie którego efektem jest ten gwizd. Sprawdź czy to samo dzieje się gdy korzystałbyś ze słuchawek, jeżeli nie to przyczyna jest taka jak opisałem.

trochę czasu zajęło mi zajęcie się tym i w końcu to zrobilem jednak sprawa wyglada tak że na zwykłym mikrofonie dzwięk wcale sie nie nagrywa. Natomiast gdy zaptaszkowałem ten mikrofon w regulacji głośności problem dalej nie ustąpił …

Odłącz i wynieś do drugiego pokoju głośniki.

I zobacz czy dalej piszczy. Jaki masz monitor?

wyłączyłem głośniki i dalej piszczy…

mam samsung SnycMaster 2243nw

-a jak odłączy ale nie wyniesie to będzie jakaś różnica? #-o

. -@schopen1500 już przestałem Cię rozumieć. Głośniki odłączone i dalej piszczy. Co to za pisk i skąd go słyszysz jeżeli głośniki "wyniosłeś do innego pokoju :stuck_out_tongue: .

to spróbuję to wyjaśnić. Mam głośniki 4+1 wszystkie głośniki podpinane są do wzmacniacza, który z tyłu ma przycisk do wyłączenia. Wyłączyłem głośniki w ten o to sposób i nagrałem obraz na kamerkę dzięki programowi który był razem z nią w zestawie. Następnie włączyłem głośniki i włączyłem filmik żeby zobaczyć czy dalej piszczy i jak się okazało, tak dalej piszczy z głośników.

-raczej na kamerkę nie da się nagrać obrazu. Wygląda na to że występuje u Ciebie sprzężenie(ten sam dźwięk wielokrotnie trafia na wejście toru AUDIO). Nie znając tego programu trudno coś sensownego doradzić. Postudiuj dobrze w ustawieniach programu czy nie ma on tak że można mu wskazać dźwięk do nagrywania z różnych “źródeł”. Wydaje mi się że ktoś kiedyś w DP pisał o karcie w której można było wskazać jako źródło nawet dźwięk z wyjścia słuchawkowego. Jeżeli w twoim programie jest możliwość że można “wskazać” jako"źródło" równocześnie mikrofon i wyjście słuchawkowe(n.p.) to sprzężenie masz jak w banku. Ale nie znając programu mogę sobie gdybać. Ani raz nie nadmieniłeś jaką masz kartę dźwiękową. Napisz model karty i może ktoś kto ją dobrze zna zasugeruje Ci wyjście.

Dodane 26.05.2011 (Cz) 18:50

Jeszcze jedno-jeżeli masz Windows7 wejdź w Panel Sterowania>Dźwięki>Nagrywanie>Mikrofon>Nasłuchiwanie>odznacz(jeżeli miałbyś zaznaczone)Nasłuchuj tego urządzenia.Zastosuj>O.k. i sprawdź wtedy.

no tak o najważniejszych rzeczach zapomniałem. używam kamery internetowej creative ale modelu nie pamiętam a pudełko wyrzuciłem chyba. Program do kamerki to jest Creative live Cam Center.

a kartę mam C-media CMI8738/C3DX autdio device.

Nie nie mam Windowsa7, posiadam Xp sp3

Również używam kamerę Creativa, posiadam ten program i wszystko działa prawidłowo. Jedyne co przychodzi mi jeszcze do głowy to wejdź w “Audio Source Control”(o ile wcześniej tego nie robiłeś) i jako źródło dźwięku wskaż mikrofon kamery. Więcej pomysłów na razie nie mam.