Kamera Logiech C270 - problem z mikrofonem

Witam,
Mam problem z kamerką internetową Logitech C270. Otóż, chciałbym wykorzystać kamerke jako mikrofon, ale system nie wykrywa mikrofonu od kamerki.

Co mam zrobić aby system wykrył kamęrkę?
Posiadam system Windows 10.
W temacie dołączam screenshoty.

Za pomoc dziękuje.

To raczej problem Winzgrozy z tym sprzętem.
Ja mam kamerkę Logitech C310 (nieco wyższy model z dwoma mikrofonami) i tak samo Windows 10 jej nie widzi w urządzeniach nagrywających, a Windows 8.1 widzi normalnie.
Pod Linux znowu od kernela 4.10 wzwyż mam problem z przyśpieszonym głosem z tej kamerki (jak mysz Mickey Mouse), ale tylko na mikrofonie drugim (Line 1).

Dodam, że podłączałem też kamerkę od smartTV i tutaj sytuacja wygląda już normalnie.

To co zrobić żeby windows widział mikrofon od kamerki?

Mam jeszcze taki komunikat z menedżera urządzeń.

Odinstaluj, przeczyść ccleaner rejestr i podłącz ponownie.

1 polubienie

A co mam odinstalować? Program do kamerki?

Odinstalowałem program i sterowniki od kamery, oczyściłem rejestr i ponownie zainstalowałem sterowniki ale nadal nie działa mikrofon.

Czy ktoś może mi pomóc?

Podejrzewam że tylko Logitech i nowsze sterowniki dla nowszego kernela Windows / Linux.

C2xx/C3xx to stare kamery - w grę wchodzi kupno nowej, albo używanie starszego kernela / Windows.

Najlepsze są kamerki do SmartTV, bo przesyłają strumień MP4/mpeg do urządzenia do którego są podłączone i nie ma możliwości, że w pewnym momencie będzie z nimi problem poprzez porzucenie wsparcia.
Będą działać zarówno pod Windows/Linux jaki i ChromeOS.
Niestety cena odstrasza :wink:

Ewentualnie model C920/C922 od Logitecha - też przesyła strumień w H.264 i sterownik nie ma tutaj tak dużego wpływu.

Znalazłem taką instrukcję od Logitech w internetach:

  1. Usuń całe oprogramowanie logitech oraz sterowniki przez menadżer urządzeń

  2. Uruchom ponownie komputer.

  3. Nie instaluj żadnych sterowników, po prostu podepnij kamerkę i wszystko powinno pobrać się automatycznie (ewentualnie możesz sprawdzić aktualizacje w windows update jeśli sterowniki nie pobiorą się automatycznie).

Nic to nie da - mam C310 Logitecha i pod Windows 10 ma identyczny problem mimo wszystko.
Z resztą na czystej instalacji Win10 1703 build próbowałem i nic z tego.
Pod Win 8.1 jest ok, a pod Linuxem tak od kernela 4.10 wzwyż problem z dźwiękiem ma.