Kamera MiniDV a USB

Witam.

Zakupiłem kamerę MiniDV Panasonic NV-GS80 która ma gniazdo USB, lecz do kamey nie było żadnej płytki z oprogromowaniem ani kabla USB, jedynie kabel AV, dokupiłem odpowiednie okablowanie do USB

Po podłączeniu kamery do komputerem (USB) jedynie na monitorze kamery zmieniają się opcje do obsługi kamery, tzn kontakt między kamerą a komputerem został załapany I co dalej ???

Prawdopodobnie potrzebne jest jakieś dodatkowe oprogramowanie, ale jakie???

Proszę o radę

program do zgrywania obrazu z kamery np. Ulead Video Studio /Movie Factory , Sony Vegas lub wbudowany Windows Movie Maker

[tzn kontakt między kamerą a komputerem został załapany] tak ale z tego co mi wiadomo to przez usb kamera bedzie ci dzialala jako “kamera internetowa”. Prawdopodobnie nie bedziesz mugl zgrac filmu na dysk. Do skopiowania filmu z miniDv bedzie ci potrzebne wejscie IEEE1394/FireWire + kabel cena takiego zestawu z oprogramowaniem to 40zl na allegro.

[

przez USB jak najbardziej można zgrywać ale jest to rozwiązanie na krótką metę

(rozdzielczość 320x240, kiepska jakość, kiepski dźwięk)

Też mam problem podlaczyłem ta kamerke pod kompa przez fire wire i zero reakcji prubuje 3 programow zeby sciagnac film z kamery na komputer i nic wogole nie widzi kamery co mam zrobic?

szymon

Złączono Posta : 19.05.2007 (Sob) 9:29

moze ktos sie zna na tym :o

Złączono Posta : 19.05.2007 (Sob) 9:31

prosze o pomoc :cry: