Kamera sony dcr hc 17e + laptop

Witam i ja mam ogromną prośbę do znawców tematu, sprawiłem sobie laptopa samsung R 720 i mój problem tkwi w tym że za nic nie mogę do niego podłączyć kamerki sony dcr hc 17e - połączenie przez Kontroler IEEE 1394 FireWire ExpressCard … nie mogę zgrać materiału na pc, nadmnienie że pod win xp na stacjonarnym pc wszystko grało - kable zmieniłem kupiłem 2 szt i nic czy trzeba coś przestawić w biosie proszę o rady bardzo mi na tym zależy ExpressCard w menadzer urządzeń jest oki dzięki za pokierowanie i info

A czym zgrywasz?? Musisz miec jakas aplikacje do zgrywania. Masz sterowniki od kamery?? ze strony SONY??

Dodane 22.01.2010 (Pt) 19:52

http://support.sony-europe.com/dime/cam … =DCR-HC17E ściągni sterowniki, zainstaluj… i zobacz czy działa…

zawsze zgrywałem pinacle studio 12 podxp wszystko chodziło — a tu na win 7 ani du – z tego lnaka jak wyżej jest do pobrania program ale trzeba podac klucz z płyty a ja cd od kamery zatraciłem. pinacle nie widzi kamery ulead studio też nie ---- chyba sie pozbędę tej kamerki … jak nic nie wymiślę

Ściągni i zainstaluj STEROWNIK OD KAMERY DLA VISTY POWIENIEN DZIAŁAĆ. O ile sie nie myle to po ściągnięciu rozpokowuje się ten sterownik na do c:\ i z tamtąd dopiero trzeba go zainstalować bo do C:\ on się tylko rozpakowuje

zrobiłem jak pisałeś - instalacja ruszyła dopiero po ustawieniu zgodności z win xp i prawami administratora inaczej wyskakiwał błąd instalacji , ale pomimo to że sterownik został zainstalowany to kamery dalej nie widzi system – jakieś inne pomysły – po powrót do XP to za dużo pracy a win 7 mam legalną i dobrze działa dobra ta kamerka ale jak nie ruszy to chyba ją opylę a kupię z dyskiem twardym i problem rozwiąże – ale poczekam na sugestie użytkowników forum dzięki za dotychczasową pomoc pozdrawiam

A może weś sobie zrób partycje z XP powiedzmy daj mu kilka GB żeby się zainstalował ten XP i jeśli bedziesz miał system na ktorym bedziesz mogl zgrywać sobie te filmy. W razie czego jakby w przyszłości miałbyś jakiś problem z urządzeniem w win 7 (to nowy system wiec problemy moga byc…) to miałbyś XP do tego…