Kamera SONY DCR-HC45E... mam do niej kabel USB, tylko po co?

model kamerki SONY DCR-HC45E

http://www.sony.pl/product/sdh-minidv/d … e=Overview

Do zgrywania filmu na komputer należy stosować złącze typu FireWire (DV), które jako jedyne zapewnia najlepszą jakość przesyłu danych. Aby przegrać film na komputer konieczna jest karta (kontroler) FireWire oraz odpowiedni kabel. Niektóre osoby korzystają ze złącza USB, przez co obraz widoczny na komputerze jest znacznie gorszej jakości niż ten jaki zapisała kamera na kasecie DV.

nie mam w swojej Toshibie firewire , ani też kabla do zgrywania

do kamery został załączony fabrycznie kabel USB , po podłaczeniu kamery do kompa za jego pośrednictwem nic się nie dzieje, dlatego na co ten kabel w zasadzie skoro skorzystac z niego nie mozna. komp nie wykrywa kamery

pomóżcie

http://www.allegro.pl/item890598542_tos … z_bcm.html

mam takiego laptopa, ale wejśca na expresscard tez w nim nie ma, więc co robić ?

Po pierwsze popraw linki.

Może właśnie dlatego jest USB, do transferu danych kiedy nie ma interfejsu FW. A sterowniki od kamery są w komplecie. Zazwyczaj takie urządzenia dopiero wtedy pracują z komputerem. Używasz jakiegoś programu do edycji video. W nich zawsze jest opcja importu z nośnika na dysk twardy.

To USB głównie służy do działania kamery jako kamera internetowa a do przegrywania kup sobie firewire na express card - coś takiego http://shift.sklep.pl/index.php?t=w&id=13872&idk=29 Sam to mam do kamery sony DCR-37E i nie mam z tym żadnych problemów- Tylko wkladaj to do laptopa z podłączoną kamerą TYLKO WTEDY GDY JEST WYŁĄCZONY LAPTOP BO SPALISZ ZŁĄCZE FIREWIRE W KAMERZE! !!

Acha ja jak kupowałem te firewire - Mam identyczne jak z tego linku tylko ja za nie juz dawno placilem 110 zł…teraz widze tańsze- tam w komplecie jest program Ulead Video Studio 10 PELNA WERSJA PO ANGIELSKU ale jest naprawde prosty w obsłudze-ja jak to kupowalem to mialem ten program w komlecie

no jest w zestawie jakas płytka, sprawdze to, ale sugerujesz ze po instalacji oprogramowania to cos da ? komp zaczeni wykrywac kamere ?

http://www.sony.pl/product/sdh-minidv/d … e=Overview kamerka

laptop

http://www.allegro.pl/item890598542_tos … z_bcm.html

PS. ALE ZA GROSZE KTOŚ SPRZEDAŁ TEGO LAPTOPA . PFFF

Dodane 09.02.2010 (Wt) 10:28

W tej mojej toshibie nie ma wejscia na expressa, takze sytuacja sie komplikuje , podobno przez jakies “2” (drugie czy tam podówjne) usb można to jeszcze zgrać coś słyszałem takiego

ja korzystałem z pinnacle studio 12 plus, pozytyw, ale straszny kombajn wielkosciowo, wlasnie instaluje tego uleada

Dodane 09.02.2010 (Wt) 10:33

takie przejssciówki będa przydatne jak nie mam expressa carda ?

http://allegro.pl/item882860732_usb_set … uzacz.html

Dodane 09.02.2010 (Wt) 10:35

A z przesyłaniem przez USB sobie odpuść…bo naprawdę zła jakość jest… “”

to w ogóle da się to zrobic za pomocą tego kabelka usbe i oprogramowania ?

A PCMCIA też nie masz??? Tylko USB masz?? Zobacz dobrze…może masz gdzieś zaślepką przysłonięte…zobacz

Bo przez USB ZAWSZE bedziesz miał marną jakość obrazu bo USB jest za wolne na przesył danych z kamery…dlatego jest niższa jakość…

Interfaces:

1 x DC-in

1 x external monitor

1 x RJ-45

1 x external microphone

1 x headphone (stereo)

1 x integrated VGA Web Camera with built-in microphone

1 x 4-in-1 Bridge Media slot (supports SD™ Cards up to 16 GB, Memory Stick® up to 256 MB, Memory Stick Pro™ up to 2 GB and MultiMedia Card™ up to 2 GB)

1 (Left) x eSATA/USB 2.0

2 (Right 2) x USB 2.0

nie ma pcmia,

a tak na marginesie

mam wresje testowa Ulead Video Studio 11plus i na pierwszy rzut oka sympatycznie,tylko w pinnacle lepiej dzieli film na sceny, lepiej i syzbciej , ale tu jest opcja dobra dolby digital 5.1 , mozna pod tym kątem przygotowac projekt, orientujesz sie czy to zdaje egzamin, wystarczy zaznaczyć ? czy trzeba dodatkowo bawic sie w ten mikser ?

jak sprawa wyglada z tym 5.1 ?

Tak naprawdę to USB nie ma nic do tego. Po prostu tak chciał producent. Bo jakie znaczenie ma szybkość interfejsu w zgrywaniu danych na hdd? Po prostu będzie wolniej zgrywać i tyle. Widocznie było parcie na FW kosztem słabego jeszcze USB przypuszczalnie 1.0.

Teoretycznie jakość przesyłu przez USB i FireWire powinna być identyczna. Przecież to te same dane cyfrowe, po prostu wolniej będą się zgrywać. Przy przesyłaniu na żywo może być różnica.

Do zgrywania można użyć dowolnego programu do obróbki filmów, nawet MoveMakera.

no ale chwileczke bo juz sie pogubiłem…

jak kamere podlaczam do laptopa za pomoca USB kabelka to w ogole jej nie wykrywa, wiec co mi da program do obróbki jak przechwycic nie mozna

masz ten sterownik zainstalowany co tobie podałem we wczesnieszym poście???. Dane nie bedą się kopiować wolniej tylko będą gorszej jakości. Poprostu USB jest za wolne aby zgrać materiał z jakością DV - max prędkość USB to 480 Mbit/s natomiast FIREWIRE 800 Mbit/s.Przy kopiowaniu materiału przez USB kamera calowo przesyła z mniejszą jakością. Jakby przesyłała ona z jakościa DV przez to USB to miałbyś piękny pokaz slajdów a nie film… Zobaczysz jak zgrasz że jakość jest podobna do lepszej kamery internetowej…głównie do tego celu to służy…Zastanów się jeszcze czy nie lepiej byłoby zamienić sie na jakiegoś laptopa z firewire/lub wejściem na expresscard i dokupić tą przejściowke co Tobie mówilem-jeśli już tak dużo zgrywasz… lub zamienić tą kamerę na np. nagrywanie na kartach SD…tylko wtedy bedziesz miał trudniejszą obróbke bo każde naciśnięcie REC na kamerze to osobny plik :? A tak na marginesie jak miałeś kamerke to mogłeś spojrzeć żeby lapek miał firewire/expresscard…Troszke dziwne że nie ma tego expresscard przeważnie wszystkie laptopy to mają…moze dlatego tak tanio sprzedał…

sterownik który jest w linku ? odpada bo nie mam expressa, mam druga kamerke na sd, ale czesc filmów jest na starych HI-8 i mini dv, z hi-8 czesc juz mam na płytkach, został mi tylko ten soniak mini dv

laptopa ktos sprzedał,za grosze, ja kupiłem nowego i dziwie sie ze tak tanio,pewnie z uwagi na to ze uzywany,ale parametry ma ok, no tylko brak expressa i pcmia,ale co zrobic . nigdy i tak bym z tego nie skorzystał, sa jakies przejsciówki przeciez chyba ?

ale ten sterownik jak zainstalujesz to służy też do tego USB…