Kamera sportowa, co się opłaca?

Siemka,

pomyślałem o tym, aby kupić kamerę sportową na wakacje. Zawsze coś próbuje nagrać telefonem, no ale to jednak mało wygodne i dryluje baterię strasznie. Trafiam na dużo jakichś recenzji i testów podobno nowej i dobrej DJI Osmo Action. Cena nie jest najniższą, ale sprzęt miałby posłużyć na parę lat.

Macie jakieś podpowiedzi, czy znajdę coś tańszego, co w sumie będzie mieć podobny obraz i też dobrą stabilizację obrazu? Telefon mam Motorola Moto G6 Plus i stabilizacja jest w nim słaba…

No w kamerce sportowej to dopiero Ci dojdzie drenaż.

Dokup do Motki stabilizator od DJI - Osmo 2 to i stabilizację fajna otrzymasz i powerbankiem podładujesz telefon.

Właśnie. Przecież do tej kamery sportowej też musiałby jakiegoś gimbala dokupić, bo jak inaczej tym operować? W palcach taką małą ■■■■■ółka bez żadnego chwytu dla ręki?

ps.
Świetna jest ta forumowa cenzura :joy:

No kamerkę wsadzę na selfistik i można chodzić, naładuje ją też z powerbanka, a sama też działa koło tych 90 minut, no nie jest łatwa decyzja

Kamerki sportowe są spoko w kwestii… sportów i uwieczniania materiału z dynamicznych ujęć.
Do nagrywania statycznych ujęć i w kwestii uwieczniania chwil, wystarczy prosty aparat cyfrowy lub to co nosisz zawsze w kieszeni - telefon. Jeśli uważasz jednak że jest za słaby - to wydaj kasę i go po prostu zamień na lepszy model.

Trochę racja, sprzedając tego za 500 zł i polując na jakąś promocję, mógłbym kupić chyba tego Huawei Mate 20, on był prezentowany mocno do kręcenia wideo, chyba, że jakieś inne propozycje dobrych wideo telefonów?

Podaj cenę, cos Ci polecę :stuck_out_tongue:

myślę, że 2000 PLN to taka realna, jeśli miałbym zmieniać, rzecz jasna wolę nowy, z zakupem można poczekać na jakąś promocję, bo sprawdzałem na pepper i ten Mate 20 można kupić za ok 2000 zł na promocji

No to ze swojej strony doradzę tak:

  • Sony Xperia XA2 Plus ~ 1300 zł
  • Nokia 8.1 ~ 1800zł
  • Huawei P20 ~ 1500 zł
  • Samsung Galaxy A70 ~1800zł
  • LG V30 ~1800zł
  • Honor View 20 ~2000 zł
  • Samsung Galaxy s8 ~ 2000zł

Z tego co wyżej, najbardziej polecam Honor View 20 za to że nówka na rynku i niezła jakość ma nagrać jak i zdjęć, a niżej LG V30 - sporo namieszała na rynku swą filmowością :slight_smile:

DJI Osmo wydaje się niezła, ale zależy też, czy chcesz nagrywać tylko chodząc, czy też coś jeżdżąc rowerem, biegając? Na nartach?

Pod każdym względem jeśli idzie o cenę i obraz poza Mate 20, zobacz sobie testy i recenzje nowego Asus Zenfone 6: https://www.x-kom.pl/p/496932-smartfon-telefon-asus-zenfone-6-zs630kl-6-128gb-dual-sim-czarny.html

Mieszczc się w budżecie warty uwagi jest Samsung Galaxy S8. Ma kamerę zdolną nagrywać obraz w rozdzielczości 4K i da się nim robić wieczorem dobre zdjęcia.


Alternatywnie taniej P20 z ekranem 5,8" też jest dobrym wyborem z uwagi na to, że posiada kamerę 4K, jest lekki i ma kompaktowe gabaryty.

Huawei P20… fajne jeśli nie oczekujemy od stabilizacji (tylko w HD i FHD) nieporuszonego obrazu jadąc powolutku rowerem po kamieniach.

Jak oczekuje się nagrywania w wyższej rozdzielczości 4K w 60 klatkach przy ekstremalnych warunkach, to cena telefonu też będzie wyższa. Mate 20 Pro jest idealny.


Mieszczą się w budżecie jest jeszcze Xiaomi MI9. Ma kamerę 4K zdolną nagrywać w 60fps, co w tym budżecie jest rzadkością.

Wracają do tematu kamer alternatywnie do tej co wybrał Autor jest jeszcze Go Pro 7.

porównaj sobie nagrania z DJI Osmo Action i GoPro Hero 7. Nie warto dopłacać. Ewentualnie poczekać, aż GPH7 stanieje po premierze Hero 8.