Kamera Titanum tc102 nie przekazuje obrazu

Mam problem jak w temacie, mam windows 7 x64 który widzi tą kamerę i nie wykrywa błędów, tylko, że nijak nie mogę jej zmusić by przekazała obraz, a sprawdzałem u kolegi to działała, kolega też ma w7 tylko x86. Przeszukałem google w nadziei, że coś znajdę, ale nie udało mi się, więc prosze o pomoc

http://esperanza.pl/titanum-kamera-z-mikrofonem-usb-tc102-amber,183,655.html

 

Jeśli to ta i faktycznie sprawna, powinna działać na sterownikach systemowych. Może miałeś inną zainstalowaną? bałagan w systemie? inne.

 

Jak dalej problem,użyj sterownika z tej strony po wcześniejszym jego rozpakowaniu.

Stwierdzenie, że w systemie mam bajzel mi niezbyt pomaga a wyżej wymienionych sterowników i innych już próbowałem, bo to było rozwiązanie które zasugerował mi wynik szukania w google. Mój sprzęt który ma porty usb ma z 5 lat i zastanawiam sie właściwie czy żywotność tych portów usb nie dobiega końca. Póki co efekt jest zawsze taki sam, czyli taki jak na załączonym obrazku.

post-248433-0-69083300-1387110042_thumb.

 

Czyli,albo bałagan, albo kamerka uszkodzona? może faktycznie i porty USB?

 

W menadżerze urządzeń wszystko gra?

 

Zrób tak:

  • zrób w systemie porządek po instalowanych sterownikach kamerki,restart kompa

  • menadżer urządzeń i odinstaluj kamerkę i wypnij ją z portu USB i zamknij system

  • teraz włącz kompa i niech się system załaduje i podłącz kamerkę do innego tylnego portu i sprawdź.

Kamera jest sprawna działa na 2 innych komputerach, kupiłem ja nie dawno, sprawdzałem wszystkie porty - 3 nie widzą kamery, a pozostałe daja poszarpany obraz jak na obrazku który już załączyłem.

Dodatkowo:

  • jak działają porty USB na innych urządzeniach?

  • wszystko z portów USB wyłączone (może zostać mysz i klawiatura) i menadżer urządzeń i odinstaluj wszystko co się da z portów USB (kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej),restart kompa i niech je ponownie zainstaluje.

Na innych urządzeniach( joy pad, mysz, drukarka, ewentualnie telefon i pendrive) działają normalnie, aktualnie używam pada i myszy oprócz kamery, a wszystkie urzadzenia których używałem na usb nie wymagały sterowników oprócz drukarki która jest odpięta od komputera i telefonu który wymagał jakiegoś tam oprogramowania by przerzucać pliki. Plus miałem ten problem wcześniej, tylko myślałem, że to kwestia kamery, wiec kupiłem nową tą wspomnianą w temacie. Próbowałem wyzej wymienionego sposobu i dalej jest to samo. Chyba się jednak przejdę jutro do sklepu :frowning: