Kamera w skype - obraz odwrócony w poziomie

Witam. mam następujący problem: w trakcie rozmowy poprzez skype oglądam odwrócony w poziomie obraz, zarówno swój jak i rozmówcy. korzystając z jakiejkolwiek innej aplikacji wykorzystującej kamerę wszystko jest w porządku. podobnie, gdy widzę swój obraz w opcjach wideo skype bądź gdy robię zdjęcie na profil, problem nie występuje. jak wspomniałem ma to miejsce tylko i wyłącznie w trakcie rozmowy. sterowniki poprawnie zainstalowane. problem pojawił się po formacie. laptop: lenovo y550, win 7 32b. będę wdzięczny za pomoc.

Skype jest tak zaprogramowane abyś Ty siebie widział w okienku kontrolnym tak jak w lustrze a rozmówca Ciebie widzi prawidłowo. Natomiast jeśli ty widzisz rozmówcę odwróconego w poziomie to on powinien w opcjach kamerki odchaczyć “image mirror” lub “flip horizontal” - zależy od producenta kamerki.

tak, wiem, że w skype ja sam powinienem widzieć siebie odwróconego. w każdym razie dziękuję za pomoc i sugestię. problem został rozwiązany. rozmówca miał kamerę w starym modelu asusa, która wymagała “odwrócenia do góry nogami”. instalując ją przeoczyłem opcję “flip horizontaly”, po jej uaktywnieniu problem znikł. dziękuję jeszcze raz