Kamerka do skype?

Witam,

mam problem chcę zakupić kamerkę internetową. I teraz mam kilka pytań w tej kwestii:

  1. Na znanym portalu aukcyjnym jest dużo kamerek, różnych 5mpx, 12, 16. Jakieś lampki led i bez tych lampek… Ja się w ogóle na tym nie znam, mógłby ktoś coś napisać i pomóc wybrać coś rozsądnego… Cena tak do 100 zł z przesyłką :slight_smile:

  2. Jakość obrazu video rozmowy na skypie zależy od parametrów komputera, szybkości internetu czy od wyżej wspominanej kamerki internetowej??

  3. Jakie kamerki są w laptopach, np. Toshiba Satelite ?

Proszę pisać na ten temat, może jakieś linki, itp :slight_smile:

Dziękuję i pozdrawiam,

miachu555

Coś Logitecha, Creative albo Microsoftu. W ostateczności Philips. Najlepiej jak obsługuje standard UVC (Universal Video Class), bo wtedy nie wymaga dodatkowych sterowników, działa z każdym systemem (od XP SP2 wzwyż, od MacOS X 10.4.10, linux) zaraz po podłączeniu, głównie Creative mają ten standard.

Reszta marek to często tania chińszczyzna, o kiepskiej jakości wykonania i obrazu, szkoda pieniędzy. Creative i Microsoftu można kupić za niecałe 100zł, inne gdzieś od 150zł.

Jakość obrazu zależy od kamerki, od jej czujnika i optyki, parametry komputera nie mają znaczenia, gdyż wszystkie współczesne komputery są wystarczająco wydajne.

Nie ma sensu patrzeć na “parametry”, bo i tak się nie wykorzysta większej rozdzielczości niż 0,3MPix. Lepszej firmy może mieć na papierze gorsze parametry, ale w praktyce jakość obrazu okazuje się dużo lepsza niż w chińszczyźnie, szczególnie przy gorszym oświetleniu.

Ale czym np. różnią się kamerki 5 Mpx od 12 Mpx, a 16 Mpx. Na zdrowy rozum to szesnaście, ale są i kamerki 1,3 Mpx i nawet fajne ? Proszę o pomoc w tej kwestii :slight_smile:

Pozdrawiam