Kamerka ecom 12 megapixel

Witam. Kupiłam kamerkę na allegro i jestem rozczarowana. ecom dd 1318. Niby widzę siebie ale obraz jest tak rozmazany że właściwie tylko się domyślam co tam jest. Kupiłam ją do Skype.

Mój komputer to windows xp, Instrukcja jest po angielsku więc nic nie rozumiem. Zainstalowałam oprogramowanie z CD. Czego nie zrobiłam? Czy kupiłam bubel?

Może jest to kwestia ustawień opcji sterownika? Jak nie znasz angielskiego, to przetłumacz sobie przy użyciu słownika. Uwierz mi Słownik angielsko-polski nie gryzie, a korzystając z niego przeszkolisz się przy okazji z języka, bo tak szczerze powiedziawszy to obciach i porażka ani trochę nie znać angielskiego w obecnych czasach…

Bubel, chińszczyzna.

Może da się wyregulować ostrość obrazu, np. kręcąc obiektywem.

W przypadku kamerek nie ma sensu kierować się rozdzielczością, bo wystarczy już 0,3MPix (640x480), czyli taki jak w zwykłym telewizorze. By przenieść większą rozdzielczość, trzeba dosyć szybkiego łącza i bardzo mocnego procesora (kodowanie i dekodowanie obrazu w rozdzielczości FullHD w czasie rzeczywistym to nie taka błahostka).

A te 12MPix to z pewnością rozdzielczość interpolowana, czyli na podstawie gorszego obrazu lepsze zdjęcie, to jakby w programie graficznym zmienić rozdzielczość na większą. Żadne szczegóły nie dojdą.

Z kamerek dobre produkują Logitech, Microsoft, Creative, Philips. Można kupić od 60-80zł. Z innymi markami różnie bywa, na ogół tragicznie.

Dziękuję za odpowiedż. Wniosek jeden… kupiłam bubel.

To że kamerka ta jest bublem to jedno ale czy próbowałaś regulować ostrość pokrętłem ? To “oczko” w środku które cię widzi się obraca i służy to regulacji. #-o

Już jest dobrze.Pokręciłam tym pokrętłem. Przy kamerce jest kabel do mikrofonu. Gdzie go włączyć? Mam nowy problem.

Moja płyta główna to ECS P4VXA5D2+. Z przodu komputera mam dwa wejścia na USB i słuchawki. Nie działa, jest popsute, lużne druty. Gdzie z tyłu komputera mogę podłączyć słuchawki? Kupiłam rozdzielacz USB2 I też nie działa.

Podłącz mikrofon do wejścia “mic in” zazwyczaj jest w kolorze różowym.

Ten kabel jest za krótki. Kamera stoi na monitorze a ja mam podłączyć z tyłu do komputera.Co zrobić?

Albo spróbować podłączyć przedni panel (może lepiej nie sama :wink: ) lub kabel przedłużający.

Właśnie kupiłam nowy rozdzielacz USB 2 i na razie działa. Z przodu nie mam wejść do USB i głośników. Jak pisałam jest zepsute. Gdzie z tyłu kompa mogę podłączyć słuchawki?

Podejżewam że masz dzwięk zintegrowany na płycie. W takim razie podal model płyty głównej. Jeśli masz wszystkie wyjścia wolne (poza mikrofonem) to podłącz słuchawki do zielonego gniazda. Jeśli jest ono zajęte przez głośniki to spróbuj do niebieskiego i jeśli masz kartę Realteka to powinien wyskoczyć na monitorze panel z gniazdami a w nim przy niebieskim gnieździe zaznaczasz słuchawki (headphones).

Nie mam Ratleka. Zrobiłam raport płyty głównej , ale nie wiem jak to przesłać na forum.

Nie mam możliwości podłączenia dżwięku z kompa. Mam pytanie. Czy karta dżwiękowa USB zewnętrzna zastąpi mi dżwięk z kompa? Czy będę mogła rozmawiam ze Skype? Jeżeli tak to proszę o poradę jaką mam kupić. Mam wbudowane głośniki w monitorze.Płyta główna ECS P4VXASD2+

Dziękuję za pomoc. Już mam dżwięk, chwilowo. Był urwany czerwony kabelek. Muszę kupić nowe.Na razie zamocowałam prowizorycznie.

Dalej nie wiem jak zamieścić zdjęcie na forum.