Kamerka internetowa noname?

Witam, ostatnio znalazłem u siebie jakąś kamerkę, modelu niezbyt jestem w stanie określić, ostrość ma słabą jeśli chodzi o bliskie elementy, np. pokazywanie czegoś z telefonu, obraz rozmazany. Wie ktoś jaki to może być model? Czy istnieją jakieś sterowniki żeby właściwościami kamery sterować np. ostrością?
Z tego co widzę w zdarzeniach, jakiś tam sterownik automatycznie został wgrany, ale jest on sprzed 14 lat, prawie 15 więc…

Niedawno zakupiłem nową kamerę już z działającym autofocusem, ale znalazłem taką i myślę że też mogłaby się nadać.
kamera
kamera1
kamera2

Autor postu, poszukaj po napisach na niej, naklejkach etc. Wel zdjęcia w Google. My CI nie zgadniemy ze szklanej kuli, ze to kamera LenZhou, fimy ZUZU technologies, wersja 3 z 2017 r. :wink:

Taki sam jak dla monitorów, ma umożliwić tylko uruchomienie, doc zasu wgrania właściwych.

Jeśli chodzi o naklejki / pudełko to na pudełku znajduje się jedynie napis “WEB CAMERA FULL HD 1080P” i specyfikacje. m.in. o tym że kamerka nagrywa obraz w 1080p, ze posiada wbudowany mikrofon, ze ma automatyczną korekcję przy słabym oświetleniu, technologia Plug and Play i takie tam bzdety.

Jeśli chodzi o naklejkę, na niej widnieje napis “Web Digital Camera”, a pod nim dokładniejsze parametry i cechy kamery takie jak “manualny fokus” i podobne.

Bez szans. :wink: Liczyłem na producenta lub jakieś numer ID, ale bez tego…

no to ręcznie musisz wyostrzyć kamerkę tam gdzie uznasz za właściwie :slight_smile:

Jedyne informacje o producencie to są takie, że jest to producent Microsoft. Nawet na zdjęciu widnieje które przesłałem.
A gdzie sprawdzić Numer ID to tego nie wiem

Microsoft jest autorem sterownika, nie kamerki.

Pokaż identyfikator sprzętu z menedżera urządzeń - jak tutaj:

image

kamera3

Chyba znalazłem sterownik. Strona microsoft usb Driver coś takiego. Na tej stronie nawet znalazłem taki sam identyfikator kamery.

Pobrałem pliki sterownika. Co teraz zrobić??
driversz

Zaktualizuj sterowniki i wskaż ten folder z ttymi plikami i może zadziała. :wink:

ok :wink:

Dla urządzenia są już zainstalowane najlepsze sterowniki ;c

Teraz odkryłem, że pokrętło do ustawiania ostrości znajduje się na obiektywie, lecz nieważne jak przekręcę, ostrość jest taka sama…

Bez%C2%A0tytu%C5%82u

Z tego co widzę u innych na filmach, kamera od razu po podpięciu zainstalowała automatycznie odpowiedni sterownik, świeciła się dioda “power” po prawej stronie, u mnie czegoś takiego nie ma

Nie chce mi zainstalować sterownika ze stony producenta, bo plik nie zawiera podpisu cyfrowego. A kazdy chyba widział mój wpis i wie jak się skończyło to instalowanie bez podpisu, w moim przypadku :wink:

Żyje tu jeszcze ten wątek? Jeśli tak to chciałbym wysłać zdjęcie zrobione z tej kamery. Wydaje mi się że tak nie powinno być.


Zdjęcie ściany zrobione przy włączonym świetle. Ta skośna ściana po lewej jest za ciemna i widać na niej takie tak jakby paski non-stop ;/

BTW. to jest ta moja kamera, pudełko z niej i dołączona do zestawu kartka z funkcjami kamery itp.



To jest kamera na zasadzie “zbieram obraz i tyle, czego jeszcze oczekujesz?”. Widać Cię? Widać. I wystarczy. W końcu “internetowa”.

Mój kolega może i nie kupił tej samej, ale kupił z tego samego źródła, o podobnych parametrach. Też z napisami 1080p Webcam i tak dalej. U niego obraz wygląda jak na normalnej kamerce, ostry, wyraźny nie rozmazany ;/