Kamerka internetowa w laptopie nie załącza się

Witam ponownie i proszę o radę. Mam problem z wbudowaną kamerą w laptopie emachines E725. Od pewnego czasu nie włącza się np w Skypie i webcam. Komentarz jaki się pojawia to, że inne programy mogą używać kamerki internetowej i aby je wyłączyć. Natomiast przy Video Web Camera pojawia się komunikat: camera not found! Z pozycji menedżera urządzeń w urządzeniach do obrazowania pojawia się komunikat, że Video Web camera działa poprawnie, zaktualizowałam nawet sterownik i niestety nic. Proszę o wskazówki :smiley:

Hej,

:arrow: Czy pisząc o programie Video Web Camera masz na myśli aplikację producenta laptopa, w której można zmieniać ustawienia i sprawdzać podgląd rejestrowanego obrazu?

:arrow: Nie masz przypadkiem zainstalowanego jakiegoś programu, w którym możesz wyłączać poszczególne urządzenia w komputerze - w tym kamerę USB, karty sieciowe czy czytniki kart pamięci?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witaj Dimatheus ,

Video Web Camera to rzeczywiście aplikacja producenta i teraz nie znajduje kamery w laptopie.

Niestety nie wiem czy mam taki program bo moja wiedza na ten temat jest niewystarczająca, próbowałam już coś szukać ale do niczego nie doszłam.

Nie często korzystam z Skypa i jeszcze jakiś czas temu było ok. tzn obraz troszkę szwankował ale kamerka włączała się.

Zastanawiam się także czy kamerka się zwyczajnie nie zepsuła ale nie wiem czy wtedy byłby komunikat o innych programach które mogą z niej korzystać.

Spróbuj poruszać obudową, prawdopodobnie tą częścią gdzie jest matryca. Jeżeli kamera będzie wykrywana, to możesz mieć problem z taśmą która łączy kamerę z płytą główną.

Hej,

eMachines to marka, której produkcją zajmuje się Acer i najczęściej w komputerach tych można znaleźć właśnie oprogramowanie Acera. Sprawdź więc, czy zainstalowany jest program ePower Management.

To dość ważna informacja. Problemy z jakością obrazu mogą wskazywać na uszkodzenie przewodu, który łączy kamerę z płytą główną. Kable przechodzą w okolicach zawiasów, na których porusza się matryca, są więc bardziej narażone na uszkodzenia. Spróbuj - tak jak pisze adam9870 - poruszać obudową bądź samą matrycą i kątem jej nachylenia. Jeśli usłyszysz z głośników charakterystyczny odgłos podłączenia urządzenia USB. a po zmianie kąta - odłączenia - możemy być pewni, że winny jest przewód łączący kamerkę z płytą główną.

Pozdrawiam,

Dimatheus