Kamerka samochodowa z czujnikiem ruchu

Cześć,
Kojarzycie jakąś Kamerkę samochodową z czujnikiem ruchu?
Nie chodzi mi o czujnik wstrząsów, bo taka mam, ale czujnik ruchu.
Rzecz w tym, że mamy na osiedlu pajaca, co rysuje samochody i kamerka się wtedy nie wybudza, nawet na najbardziej czułym trybie.
Jakieś propozycje?

Sam korzystam obecnie z Xblitz GO SE, z włączonym trybem parkingowym i czujnikiem wstrząsów. Z tego co pamiętam to ten pierwszy odpowiada za włączenie nagrywania w przypadku wykrycia ruchu np. gdy ktoś przechodzi przed samochodem. Z tego co pamiętam to wszystkie modele z serii Xblitz GO mają taką funkcjonalność, nie wiem jak w przypadku innych modeli i producentów ale obecnie to chyba powinien być standard. Pamiętaj jednak, że tryb parkingowy wymaga stałego zasilania - warto doposażyć się w tym przypadku w moduł zapobiegający nadmiernemu rozładowaniu akumulatora.

1 polubienie

Dziękuję, sprawdzę testy. Jakieś inne propozycje?

Viofo A119 V3

Oprócz wykrywania ruchu jest tryb poklatkowy, dzięki któremu można nagrywać bardzo duże ilości materiału wideo bez szybkiego zapełniania karty pamięci.
Jest też droższa wersja Duo, gdzie jest druga kamerka na tył pojazdu (ma te same funkcje, co przednia). W tym przypadku można ją np. dać na szybę boczną dzięki czemu można zwiększyć szansę nagrania delikwenta.
Kamerka ma WiFi, dzięki czemu można sobie pobrać materiały wideo przy pomocy aplikacji na smartfona.
Jeżeli chodzi o wpięcie się w instalację to kamerka jest w wersji z zasilaczem ACC.
Jeden kabel masa, drugi +12V (trzeba wpiąć, gdzie jest stale napięcie podawane) i trzeci należy wpiąć pod linię gdzie pojawia się napięcie przy przekręceniu kluczyka w stacyjce. (w niektórych francuzach jest z tym problem to można wpiąć się od tyłu do pinu gniazda OBD) Zasilacz ma detekcję słabego akumulatora, więc kamerka nie rozładuje go do zera.

1 polubienie

Orientujesz się czy czujnik ruchu, gdy coś wykryje w trybie parkingowym to zapisuje to na kartę, czy tylko wrzuca do bufora, a później na karcie tego nie znajdę?

Rejestruje i zapisuje na karcie, takie nagranie oflagowane jest kluczykiem - co zapobiega jego nadpisaniu oraz przypadkowemu usunięciu.

1 polubienie

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.