Kamerka wbudowana w laptopa nie działa

Witam. Ostatnio kamerka przestała mi działać i chcę coś z tym zrobić. Zaczęło się od tego, że sporadycznie obraz z kamerki zacinał się, albo kolory lekko się rozmazywały, ale były to chwilowe problemy. Potem obraz zaczynał zacinać się do momentu, gdy nie nacisnąłem minimalnie na bok od kamerki. Wczoraj musiałem naciskać przez dobre pare minut na boki od kamerki żeby wkońcu kamerka zaczęła działać, a dzisiaj nic nie pomaga. Dodam że dioda od kamerki świeci się normalnie. W menedżerze sterowania opcja “aktualizuj sterownik” twierdzi, że oprogramowanie jest aktualne. Nazwa kamerki wg. menedżera to  webcam SC-13HDL11939N. Proszę o pomoc.

Naciskałeś, naciskałeś aż zepsułeś - uderz młotkiem to się naprawi.

 

Czego ty od nas oczekujesz? Że wypiszemy ci jakieś magiczne zaklęcia? Zabierz lapka do serwisu. Od razu powinieneś był to zrobić, bo być może powstały jakieś zimne luty czy kabelki się poluzowały a tak naciskając pewnie ją połamałeś w diabła.

Masz kilka możliwości:

  • oddać do serwisu,

  • jak wcisnąłeś, to “wycisnąć” kamerkę,

  • kupić część zamienną i wymienić kamerkę (brak informacji o modelu laptopa nie ułatwia).

Nie wciskałem bo mi się nudziło, tylko dlatego że jedynie to pomagało. Po zdjęciu obudowy od ekranu kostka od kamerki wydaje się cała, poza tym gdyby był gdzieś problem ze stykiem to dioda będąca na tej samej kostce chyba by nie świeciła?

Kabelek zasilający diodę może być podłączony, ale ten od przesyłu danych już nie. O niczym to nie świadczy. Może awarii uległ cały moduł? Co to za laptop?

Samsung

NP310E5C-U01PL

Jest jeszcze na gwarancji? Jeśli nie, być może konieczna będzie wymiana modułu kamery http://allegro.pl/kamera-samsung-np310-i5646423069.html (po sprawdzeniu, że to nie wina np. taśmy czy prawidłowego jej wpięcia do istniejącego modułu).

Kup nowy kabel i na wypadek kamerę. Pierwszy z brzegu przykład:

http://www.ebay.ie/itm/Genuine-SAMSUNG-NP300E5C-300E-LCD-Video-Cable-w-Web-Camera-P-N-BA39-01117A-/291107032495?hash=item43c754cdaf