Kamery i rejestrator do monitoringu biurowego


(sdlike) #1

Chodzi o dwie kamery aby rejestrować kto wchodzi o środka i co dzieje się w pomieszczeniu w którym przyjmowani są goście. Zależy mi na dobre jakości i aby nagrywał nawet wtedy gdy brakuje dostatecznej ilości światła. Możecie polecić coś w tym temacie?


(Longhorn2009) #2

Najlepszy efekt będzie przy monitoringu IP, może być od znanej firmy hikvision czy sunell http://www.dipol.com.pl/6644.htm

Ważny element to rejestrator, gdy będzie kiepski nagranie może gubić klatki (tutaj technologia analogowa okazuje się mniej wymagająca).

Kamery mają z reguły wbudowane diody IR więc widoczność po ciemku będzie, tylko bez koloru. W razie potrzeby można dokupić zewnętrzne doświetlacze (wtedy trzeba dopasować model o odpowiednim zasięgu roboczym). Dysk najlepiej 1tb, jeśli ma pracować przy dwóch kamerach. Optymalny czas zapętlania to IMHO < 2tyg. Najlepiej wersja dostosowana do pracy ciągłej (inne firmware), np WD purple. 


(dobrygosc) #3

Nie będę rozpisywał się nadmiernie. Zwrócę tylko uwagę na pewne rzeczy. Dodam, że obecnie nie montuje się właściwie innych systemów jak IP.

Monitoring wewnętrzny więc klasa szczelności jest bez znaczenia. Najlepiej z 2mpx z full hd, tak aby wszystkie szczegóły były dobrze zauważalne.

Ogniskowa uzależniona od preferencji. Pytanie czy to ma być monitoring ciągły czy uruchamiany ma być na podstawie czujki ruchu. Myślę, że te 400 zł na 1 kamerę należałoby szykować. Kamery IP w przyzwoitych cenach mają tutaj http://nvr.pl/promocje

Znają się też rejestratory. W przypadku wątpliwości zgłoś się tam do technika, podpowie - co jak i za ile.