Kamery na osiedlach?

Czy popieracie zakładanie kamer na osiedlach. Ja tak, mieszkam w miejscu gdzie są niezbędne. :slight_smile:

tak jak piszesz…tam gdzie są potrzebne aby zwiększyć bezpieczeństwo obywateli to jak najbardziej na tak.

jestem za!

ja najchętniej bym zamieścił wszędzie kamery włącznie z każdą bramą w bloku :slight_smile:

a obraz z kamer powinien być przechowywany conajmniej tydzień .

Jak najbardziej tak. Zmniejszyłoby to na pewno problemy chuligaństwa, bójek, libacji itp. Popieram w 100%.

A może by tak od razu policjanta w duecie ż Rydzykiem?

Widze że koledze jest obce słowo prewencja :P:P:P

U mnie na osiedlu jest spokój, nigdy nic się nie dzieje :slight_smile: Tutaj kamery nie są potrzebne :stuck_out_tongue:

U mnie tak samo. Są zbędne

Ja mieszkam na strzeżonym osiedlu domków jednorodzinnych ( Osada Leśna ). Tu jest totalny spokój. Ale 100 metrów od mojego osiedla są bloki 3/4 piętrowe, tam są zadymy :lol: Policja sie boi przyjeżdżać. Gdyby tam były kamery to by se długo nie postały :stuck_out_tongue:

u mnie tez zalorzyli kamery ale po tygodniu kos je ukradł i wyszło na jaw ze byl jedynie podglad na żywo a obraz nie byl rejestrowany bo zbrakło im kasy i tak 100 tys poszło sie pierniczyć

Ja jestem za, szczególnie za umieszczaniem ich w łazienkach samotnych, atrakcyjnych niewiast i żeby każdy facet miał telewizorek do odbioru obraazu z tychże kamer. :wink:

:?

Wiesz o co chodzi w tym temacie ??

U mnie bardzo by się przydał taki monitoring, jestem za.

U mnie jest to zbędne ponieważ dobrze się znam z “chłopakami” z osiedla :stuck_out_tongue:

Bardzo przydatna rzecz, jeśli oczywiście działa.

Tzn. obraz musi być rejestrowany, przy monitorach muszą czuwać operatorzy, sprzęt musi być konserwowany.

Zdziwyłbyś się, w ilu miastach Polski jest stosowana na takich osiedlach taktyka patroli. Z reguły zajmują się tym firmy ochroniarskie. Patrole bywają piesze, zmotoryzowane albo mieszane (w ciągu dnia tylko piesze, w nocy dodatkowo krążący po osiedlu wóz patrolowy).

u mnie przeciw… co ja będe robił na placu ??

  1. :x

O monitoring na osiedlach.

Wiesz co to jest poczucie humoru ? :stuck_out_tongue:

Najwidoczniej masz co do ukrycia skoro ci to przeszkadza.

Rozumiem że należysz do tych ludzi, co przesiadują na placach zabaw,boiskach itd. ćpają,piją i szukaj ą głównie zaczepki… Właśnie z takimi “pseudo chuliganami” należy zrobić porządek. :?

Czytałem że w jakimś mieście jest kamera w parku i władza podgląda pary na ławce. Jak on rozpina jej stanik to wtedy wysyłają do nich patrol. Niestety nie pamiętam miasta i już nie mam tej gazety. Ale to było na bank w Dzienniku.