Kanał RSS

Mam strone z wbudowaną ramką. Wiecie strona menu a wszystko wyswietla się w tej wbudowanej ramce. Chciałem zrobic na niej (na stronie) kanał RSS ale strona z informacjami która wyswietla się w tejże ramce nie jest ustawiona jako główna (podczas wchodzenia na stronę jest co innego) dopiero potem można wejść w Aktułalnosci. I właśnie jak zrobić aby kanał RSS prowadził od razu do tego (aktułalności) a nie gdy ktoś załaduje stronę do Strony Głównej. Mam nadzieję że wystarczająco wytłumaczyłem o co mi chodzi.

PHP?

ale w sumie co Ci szkodzi gdzie bedzie kanał RSS? przeca to nie każdy musi wchodzić?

Chodzi o to że kanał RSS powinien być do strony z informacjami a nie do strony głównej.

no niestety chyba nie da rady jak masz na ramkach…

tak BTW uzywasz frame czy iframe?

Na iframe

no to niestety ja nie widze możliwości… :frowning: php nie monitoruje jaki adres jest w iframe (javascript tylkko może)… myslalem ze w URL przegladary wysylasz jakis URl… to wtedy by ruszyło :\

chyba ze przeanalizujesz jeszcze raz strukturę dokumentu…

A nie ma tekiego czegoś żeby zrobić przekierownie tak jakby. Że jak wchodzisz to w iframe otwiera się od razu wtbrany link.

a jak w dokumencie tym w iframe wstawisz zeby był kanał RSS to nie rozwiąże problemu? probowales?

Właściwie to nie. Czytałem dość dużo opisów i było tam pokazane że w programach które czytają kanały RSS jest link docelowy do strony. Tylko że jak zrobić link do celowy do stony w iframe? może spytam tak. Jak zrobić link do strony tak aby od razu w iframe wyświetlał się (przy pierwszym otwarciu) jakiś link z menu np. Aktualności

a możesz użyć PHP? bo to by pomogło… Gdy masz iFrame to do musisz do glownego dokumentu (parenta) przesłac jakis argument w URL (metoda GET), np.

http://www.mojastronka.pl/?a=23 gdzie 23 to np. numer aktualnosci - to wydaje mi sie najprostsze do zrobienia… ale no i tak PHP lub JavaScript byu sie przydał :\ … no i kręcimy sie w koło…

poza tym zrezygnowałbym z iFrame kosztem PHP i zmiennej zawartości dokumentu :wink: - słynny include