Kapersky Internet Security 2011 i Malwarebytes Anti- Malware

Witam,

Mam pytanie…

Od niedawna używam tych programów do ochrony komputera i zauważyłem jedną niepokojącą rzecz… Gdy włączone są te dwa programy co jakiś czas ze strony Malwarebytes wypływa komunikat, iż zostało zablokowane połączenie od avp.exe , a ten moduł należy do Kaperskiego. Nie wiem dlaczego tak się dzieje i jaki to ma wpływ na działanie Kasperskiego ? Czy można temu jakoś zaradzić ? Proszę o wszelkie porady :slight_smile:

W logach Malwarebytes jest taki komunikat: "IP-BLOCK 193.17.41.93 (Type: outgoing, Port: 50050, Process: avp.exe) "

Odinstalować Malwarebytes! KIS 2011 całkowicie wystarczy. Można też po prostu wyłączyć “strażnika” czasu rzeczywistego w Malwarebytes i stosować ten program wyłącznie jako doraźny skaner zagrożeń.

Mbam ma nadwrażliwego blokera IP, dodaj do wyjątków a ochrony nie wyłączaj

Dodałem właśnie ten konkretny plik (avp.exe) w Malwarebytes do “listy ignorowanych”, ale w dalszym ciągu go blokuje…

Musisz dodać blokowane IP do wyjątków tego blokera w MBAM a nie plik avp.exe.

Klikasz na ikonkę w trayu i dodajesz wyjątek do blokera IP, poradzisz sobie z tym :smiley:

Kurczę, chyba sobie nie poradzę :smiley:

Kiedy klikam prawy przyciskiem myszki pokazują mi się tylko takie opcje jak… “uruchom ochronę”, “blokowanie stron”, “uruchamiaj na starcie systemu”, “dodaj do listy ignorowanych”- aczkolwiek tej opcji nie mogę użyć bo nie jest podświetlona tak jak pozostałe…

Jestem zielony jeżeli chodzi o te sprawy także proszę wybaczyć.

Radziłem dlatego całkowite wyłączenie ochrony w czasie rzeczywistym w Malwarebytes. KIS 2011 jest całkowicie wystarczającą ochroną komputera przed wszelkimi zagrożeniami. Zrób tak!