Kara za niedoładowanie konta w mix.Pomocy!

Witam.Mam problem.Otóz przyszło z mi z plusa wezwanie do zapłaty z karą za brak doładowania w terminie.Problem polega na tym że ten nr w mixie posiada moja była żona i widocznie nie doładowuje już go.Co mogę zrobić w takim wypadku?Czy musze płacić za nr którego nie mam w swoim posiadaniu i na który nie mam wpływu?Dzęki za pomoc z góry.

Tak. Dla operatora (Plus) to Ty jesteś w posiadaniu tego numeru.

Jeśli to na Ciebie jest spisana umowa to pewnie musisz za nią (byłą żonę) ponieść konsekwencje.

Po rozwodzie albo mogłeś jej zabrać telefon z kartą SIM albo wyrobić np. duplikat, przez co stara karta przestała by być aktywna. Dla Plusa temat rozwodu nie istnieje, Ty podpisałeś umowę, nie interesuje ich komu dałeś telefon z kartą SIM lub samą kartę SIM. Jeśli byś to do nich zgłosił to może jest jeszcze inne rozwiązanie niż podałem wcześniej.

A jaka jest kara za zerwanie umowy?Zostało chyba 6 doładowań do końca.Czy moge zarządać całkowitą likwidacje nr,lub przeniesienie sumy doładowań z tamtego nr na inny?

Nie masz umowy, którą podpisywałeś? W Mixie Plusa możesz spłacić wszystkie doładowania z jeden dzień, ale jeśli pozostały np. 6 x 30 to nie możesz doładować jednorazowo za 180 tylko musisz 6 x 30 zł (na 99% tak jest).

Co do kary to nie wiem, na ten temat wszystko jest w umowie napisane. Umowę możesz rozwiązać/zerwać dopiero bo uregulowaniu regulaminowych zobowiazań oraz ewentualnych kar.

Najlepiej to zgłoś zagubienie karty SIM (nie blokuj numeru) i wyrób duplikat - to dużo nie kosztuje.

Z duplikatem karty SIM to Ty będziesz miał ten numer telefonu, karta w telefonie u Twojej byłej przestanie być aktywna a wszystkie środki zgromadzone na koncie będą “na” Twojej karcie.

Hm to chyba najlepsze wyjscie z tym duplikatem.A gdzie się udać po taki duplikat?

Do salonu firmowego Plusa (nie do jakiegoś "dealera, punktu sprzedaży czy jakoś tak) - ze Swoimi dokumentami - pod warunkiem, że karta jest na Ciebie a jak się domyślam to tak. Kartę wyrobią Ci na miejscu. Jednak jestem przekonany, że karę i tak zapłacisz. Czy karta jeszcze jest aktywna? Próbowałeś się dodzwonić?

Salony firmowe Plus GSM: http://www.plusgsm.pl/siec_sprzedazy/sa … e_plus.pdf - zadzwoń, wypytaj się wszystko.

Jesli doładuje konto do 12.10 to kara zostanie anulowana.Tak chyba karta jest na mnie skoro do mnie przyszło powiadomienie o karze.Nie można się doddzwonic “abonent chwilowo niedostępny”

Telefon wyłączony.

Na pisemku, które dostałeś jest Twoje imię czy żony? Masz umowę, którą podpisywałeś na ten MIX? W umowie też wszystko jest napisane. Jeśli jest Twoje imię to wiesz kto musi płacić, jeśli żony, a jesteście już po rozwodzie i prawnie was już nic nie łączy, to niech żona się martwi :wink: - ale z tym już musisz się kogoś znającego na prawie dopytać.

Jeśli umowa jest na Ciebie to wyrób duplikat i dopiero wtedy doładuj bo po co żona ma się ucieszyć? :wink:

Brałem wtedy dwa aparaty tel. I wszystko jest na mnie.Tylko moje dane tam widnieją.Czyli po Niedzieli ruszam do punktu Plusa i wyrabiam duplikat. Dzięki za pomoc

W salonie nie tłumacz im szczegółów - nie muszą tego wiedzieć a Ty nie jesteś zobowiazany mówić im o szczegółach.

Krótko - telefon został zagubiony, chcesz wyrobić duplikat karty SIM.

Przy zgłoszeniu nie blokuj karty SIM (numeru), bo z odblokowaniem zablokowanej karty SIM/numeru jest więcej problemu - jak wyrobisz duplikat, to karta u byłej żony będzie się tylko nadawała “do oprawienia w ramki” :wink:

Jesli masz dokumenty telefonu z jego numerem IMEI (tego telefonu, który ma teraz żona), to możesz zgłosić jego zagubienie i prosić o jego zablokowanie - żona go nigdy nie użyje z żadną inną kartą SIM :stuck_out_tongue:

Czy przy wydaniu duplikatu dostane nowy kod pin,bo niestety nie pamiętam tamtego?

Tak, dostaniesz całkowicie nową kartę SIM, tylko do niej zostanie przypisany stary numer telefonu. Oczywiście nie będzie w tej karcie zapisanych żadnych numerów telefonów (oprócz tych co są normalnie wpisywane przez operatora - alarmowe itp)

Pochwal się jak sprawę załatwiłeś.

Napewno dam znać w poniedziałek.Dzięki za pomoc raz jeszcze

Dodane 05.10.2009 (Pn) 13:00

Cześć .I już sprawa załatwiona :smiley: .Czas oczekiwania w Salonie Plusa ok.10min,koszt duplikatu 12,20 zł.Zero pytań o powód wyrabiania duplikatu przez miłe "konsultantki " Plusa :slight_smile: .Teraz czekam tylko na aktywacje nowej karty sim.Wielkie dzięki jeszcze raz za pomoc cedar

Dodane 05.10.2009 (Pn) 13:03

Cześć .I już sprawa załatwiona :smiley: .Czas oczekiwania w Salonie Plusa ok.10min,koszt duplikatu 12,20 zł.Zero pytań o powód wyrabiania duplikatu przez miłe "konsultantki " Plusa :slight_smile: .Teraz czekam tylko na aktywacje nowej karty sim.Wielkie dzięki jeszcze raz za pomoc cedar

Dodane 05.10.2009 (Pn) 17:40

No i juz wszystko gra :slight_smile: .Na aktywacje nowej karty sim czekałem ok 3 godzin.