Kariera_Staż za granicą>Praca?

Cześć,

Za bardzo nie wiedziałem gdzie umieścić tego posta, także piszę tutaj :slight_smile:

 

Mam do was pytanie. Za parę tygodni będę bronić pracę magisterską i powoli zaczynam się zastanawiać nad swoją dalszą “karierą”. Myślę nad zrobieniem praktyk za granicą z programu AISEC który ma bogatą ofertę i z tego co pytałem się znajomych byli zadowoleni z praktyk.

Interesuję się fotografią, grafiką, marketingiem i promocją. I najprawdopodobniej będę szukać ofert z tego obszaru. Tylko nie wiem za bardzo w jakich krajach szukać pracy. Zależy mi przede wszystkim na zdobyciu jak największej praktyczniej wiedzy i rozwoju swoich umiejętności i nauczenia się nowych rzeczy.

 

Myślałem nad Koreą Południową i Singapurem… ale obawiam się problemów z komunikacją z ludźmi po opuszczeniu ścian agencji… Mieszanie kilka mc w kraju i nie mając kontaktu z innymi ludźmi może być męczące . Może lepiej skierować się na kraje sticto mówiące po angielsku??

 

Nie ukrywam, że po skończeniu praktyk będę się rozglądać za pracą w europie zachodniej. Myślę, że dla potencjalnego pracodawcy 1-2 letni praktyki w agencji za granicą przykują uwagę i będę mieć większe szanse na znalezieniu pracy. 

====

A może odpuścić marketing?? I celować np. w zasoby ludzkie?

Witaj, z jakiego AIESEC będziesz jechać? Która uczelnia? Masz problem, bo nie wiesz co chcesz robić… Pierwsza myśl Azja - próbuj. Może się coś wyklaruje. To dobry pomysł znać tamte języki!

Ale najpierw trzeba dobrze poznać prawo i zwyczaje kraju do którego się udasz, bo inaczej może być bardzo różnie. W np. takim Singapurze łatwo trafić za kratki za coś, za co  u nas nie dostanie się nawet mandatu. Singapur słynie z surowych przepisów dotyczących śmiecenia czy innego niewłaściwego zachowania w miejscach publicznych. Znany jest np. przepis zakazujący żucia gumy.

Taka ciekawostka: nawet Maurizio Arrivabene (Dyrektor teamu Ferrari) podczas weekendu wyścigowego Formuły 1 spędził kilka godzin w areszcie w Singapurze za wyrzucenie na ulicę niedopałka papierosa i musiał zapłacić również grzywnę w kilkutysięcznej wysokości.

Za posiadanie narkotyków i handel nimi orzekana jest kara śmierci. Za nieobyczajne zachowanie (np. zwykłe dotknięcie kobiety przez mężczyznę bez jej pozwolenia) grozi kara pozbawienia wolności lub cielesna (chłosta). Homoseksualizm jest nielegalny i jest zagrożony karą pozbawienia wolności.

Także planując jakiś wyjazd zawsze należy wziąć pod uwagę jak jest w danym kraju.

 

Przydatne uwagi :slight_smile:

Ja akurat nie pale i nie żuje gum także myślę, że obyłoby się za jakimiś nieprzyjemnościami :slight_smile: