Karta 1Gbps a prędkość 100Mbps tylko w vista

Witam,

mam nieznośny problem z vistą bussines, a chcę z niej korzystać, bo mam licencję a łączy się do AD,

po kolei: na Linux działa samba4, gdy łączy się do niej win7/lin/xp, jest pięknie, transfery kilkaset Mbps,

a z visty tylko 100Mbps, mimo iż pokazuje połączenie 1Gbps, switch też widzi 1Gbps, tak jakby kranik był gdzieś

przykręcony, sprawdzałem na wbudowanych drv w win po instalacji jak i najnowszych od intela, menadżer zadań

100Mbps rysuje jak by linijkę przyłożył :))

win7pro i też ok, z VirtualMachine z XP (pod win7 od oracle) też śmiga, z ubuntu idealnie, do 900Mbps dochodzi,

testuję na obrazach iso, więc to nie wina małych plików i już sam nie wiem co jeszcze mogę zmienić… help! :slight_smile:

32bit nie testowałem, wszystko na 64bit. Karta to intel pro 1000

  1. Sprawdź ustawienia auto negocjacji we właściwościach karty sieciowej

  2. Nie pamiętam gdzie tego dokładnie w rejestrze szukać - ale chodzi o wartość “NetworkThrottlingIndex” - zmiana wartości na 100 (choć MS tego nie zaleca), znosi rezerwację pasma dla multimediów.

  1. auto negocjację mam włączoną, w opcjach sterownika mógłbym tylko wymusić to co sam ustalił, czyli 1Gbps full duplex

  2. zmieniłem na 100, ale różnicy nie ma…

przy kopiowaniu system nie jest obciążony, średnio 30%, pamięci pod dostatkiem, zajęte 1,7GB z 8GB, próbowałem kopiować

z lin do win i odwrotnie, używając smb/sshfs, efekt ten sam, transfer vista <-> win7 też 100Mbps, ewidentnie jak na

tę chwilę sądzę, że to coś w systemie, nie jest zasyfiony, wczoraj ponownie instalowałem.

–edit–

pewnym "rozwiązaniem było usunięcie rezerwacji pasma dla multimediów:

“HKEY_LOCAL_MACHINE \SYSTEM \CurrentControlSet \Services \Audiosrv, right-click the DependOnService string and remove MMCSS from it”

skończyła się idealna płaska linia na monitorze sieci, transfer dochodzi do 11% z gigabita, czyli już nie setka :slight_smile:

–edit–

radość nie trwała długo, vista sama w magiczny sposób powróciła do przycięcia transferu…

fail2hw.jpg

nie tracę nadzieji, że ktoś wie, gdzie MS umieścił zwężkę ^^

–edit-po-24h–

nie umiem powiedzieć w jaki sposób, bo szukałem info i stosowałem różne ustawienia (czasem powracając do poprzednich, czasem modyfikując),

rejestr/ustawienia sterownika/usług, w każdym razie mam b.blisko 500Mbps, ale nadal to jest zwężka, bo transfer jak przy linijce wygląda,

ale nie jest już źle, przydało by mi się jeszcze z 200Mbps i bym sobie podarował szukanie, jednak nie mam już cierpliwości co ciągłych

restartów i testów - dobre i to co jest, szkoda tylko, że jakiś kretyn co to zrobił, nie dał prostej możliwości zdjęcia tego ograniczenia.

–edit-po-kolejnych-24h-

dziś mam (równiutko) 350Mbps, ręce opadają… dla równowagi, jutro powinno być z 650Mbps, trzymam kciuki.