Karta 7600GS a Sempron 2600+?

Mam Semprona 2600+ ( o taktowaniu 1,6 GH, cache L2 tylko 128 kb) na Socket 754. mam tez złącze AGP i radeona 9550, 1 GB RAM.

Chciałbym zakupic Karte graficzną na AGP i zdecydowałem sie na 7600GS - Gigabyte lub Galaxy, ewentualnie Asus.

Mam jednak kluczowe pytanie: czy jest sens kupowac 7600GS na moj sprzet? Chodzi mi o procka? czy wydajnośc w grach zwiekszy sie przy moim procku? Bo jezeli procek bedzie waskim gardłem dla kompa, to nie potrzebnie wydam pieniadze na karte graficzna.

Czy na takich grach jak Just cause, Scarface, Fear bedzie plynnie mi dzialac grafika w wysokich ustawieniach? W przyszlsoci chcialbym pograc na tym kompie rowniez na Stalkerze oraz Stranglehold.

Tak wiec podsumowujac czy ,moj procesor bedzie wstanie wykorzystac moc 7600GS?

czy trzeba byłoby go podkręcąć? A jesli tak to do jakiego poziomu?

No i czy w mojej sytaucji radzicie mi kupić nową kartę?

Czy moze lepiej bedzie podkrecić radeona 9550 ?

spójrz na mój opis, mam semprona 2800, i wystarcza do komfortowej pracy i grania, a kartę mam dokładnie GF 7600GS. Karta rewelacyjna i nie zbyt wygórowana cena…polecam galaxy…ma lepsze pamięci…

Podkręć trochi proca i bedzie miodzio :slight_smile: lub na allegro wyrwij jakies A64 :wink:

btw; sam mam A642800+ na 754 :stuck_out_tongue:

Sniper, ale ten 2800 jest troche lepszy od mojego 2600. twoj ma chyba 256 cache, a moj tylko 128. na ile cache wpływa na gry?

A moze grales na swoim procu juz w Just cause? jezeli tak yto jakie masz wrazenia? Bo chce kupic kartę głownie dla tej gry.

Aha Sniper, masz kartę Galaxy? Czy innej firmy?

I jeszce jedno: czy ta karta wymaga dodatkowego zasilania?

mój sempron ma 128 cache, a gf mam gainwarda na ddr II 800MHZ, galaxy ma ddr3 i wyższe taktowania pamięci i rdzenia…nie wiem jak galaxy, ale ja musiałem podłączyć dodatkowe 2 kable z zasilaniem.

Fidelio jeśli masz kase to bierz tą grafe, tylko powiedz nam jaki masz zasilacz bo to jest też bardzo ważne…

bierz tą grafię, a procka lekko przekręć w ^ i będzie git, wszystko będzie cykało aż miło no chyba że twoja zasiłka to jakaś podpierdółka jest, to wtedy także ona jest do wymiany na w miarę markową zasiłkę ( np. Fortron 350W )

Moj zasilacz to Chieftec 350W. Wystarczy?

Aha jesczze jedno sniper, te dodatkowe kable zasilania do gryfy to są w kazdym zasilaczu? Czy w moim Chietfecu jest kabel z dodatkowym zasilaniem dla karty?

to są te same kable co zasilasz dyski twarde, do karty dają tylko przejściówkę aby to podłączyć…

Fidelio trudno jednoznacznie ocenic . napewno roznica bedzie w porównaniu do starej grafiki.

Tak sie zastanawiam jeszcze czy warto kupowac teraz 7600gs na AGP? Bo mam jeszcze inna opcję.

Podkręcić radeonka 9550 (podobno sie dobrze kręci) i grac na grach przez najblizszy rok na tej karcie, a za rok kupić nowa platformę z Core2 Duo i PCI express?

Mam jeszcze pytanko. czy ktoś z was w wie jakie są najwyzsze stabilne czestotliwości zegara i pamieci dla Radeona 9550?

Kup Palinta Sonic 7600GS na kościach DDR3 (450 zł) jest tańszy od Galaxy (teraz coś ok 650 zł).

Nie wiadomo jak się podkręci może wogle się nie podkręci, musisz samemu sprawdzić kiedy zaczną wychodzić artefakty lub zwisy.

Za rok pewnie będzie coś lepszego od C2D, i ma wejść nowa wersja PCI-E .

Polecam karte graficzną Winfast geforce 7900 GS 256 mb 256 bitow.

Bardzo dobra karta tylko że troche kosztuje