Karta AGP, dekodowanie HD DVD, Blu-Ray?

Poszukiwana karta na złącze AGP, ze sprzętowym dekodowaniem HD DVD i Blu-Ray, dwoma złączami DVI z obsługą HDCP. Tylko to jest ważne, bo z gier używam tylko pasjansa, raz na pół roku. :slight_smile: Znalazłem takie karty:

DirectX 9:

Sapphire X1950GT AGP 256MB 256bit

DirectX 10:

Asus AH2600Pro HTDP 512 MB AGP

Sapphire HD2600Pro 512MB 128 AGP

Może jakieś inne propozycje w sensownych cenach? Wiem, że nie kupuje się kart na AGP, ale zachciało mi się legalnego Windows’a i teraz nie mogę zmienić kompa. :frowning:

Do dekodowania video to zdecydowanie Radeon HD2600XT/PRO

Pełne sprzętowe dekodowanie HD nVidia wprowadziła dopiero w modelach GeForce 8600GT i 8800GT. Chociaż podobno cała seria 8xx je ma, ale tylko powyższe mają tak jak napisałem.

Przy ATI nie wiem dokładnie. Tam chyba tylko jeden najwyższy model ma pełne dekodowanie HD. Reszta ma pośrednie.

Tutaj link do artykułu o ATI Radeon HD 2600Pro/XT ( Zwróć uwagę na rodzaj pamięci! Są 3 rodzaje!!!

http://www.egielda.com.pl/?str=artid=3169

Możesz zmienić wystarczy że spalisz sobie płytę główną hehe ;]

No właśnie tutaj wychodzi ten brak wiedzy, bo jest zupełnie na odrwrót. HD2400, 2600 Pro/XT mają pełne wspomaganie HD a 2900 już jest w ogóle pozbawiony układu UVD. Do poczytania. http://pcarena.pl/page/80630/ATI-vs-NVI … trybie-HD/

Najtaniej i paradoksalnie najlepiej wyjdzie kupno Radeona HD 2600Pro.

Napisałem na podstawie tekstu, który widziałem ok. 2m-ce temu w jednym z czasopism komputerowych. Wynikało z niego, że nie wszystkie wersje są równomiernie obdzielone 100%-sprzętowym HD.

W podanym przez Ciebie linku też to widać, że wersje 2400XT radzą sobie z tym gorzej, a 2600XT inaczej. Może nie czytali tamtego artykułu, wiedzieliby, że w wersji XT inaczej wygląda proces dekodowania. Inaczej dla serii XT i do tego różnie, co do modelu 2400/2600. :o Takie zagmatwane trochę, ale pretensje to ATI :smiley:

Trochę dziwne, że 2900 nie ma wsparcia HD, ale za to ma więcej potoków i pamięć 512-bitową.

@ Mireczek:

Platformę masz niedostosowaną do tego, jakiej karty oczekujesz. Mimo, że Radeon HD mniej obciąża starsze procesory, to jednak trudno powiedzieć, jak będzie wyglądała faktycznie sytuacja z jakością filmów HD w Twojej konfiguracji. Oprócz karty HD 2600Pro nic sensownego nie znajdziesz, tym bardziej pod AGP. Chyba, że jakieś wersje “specjalne”, które nic nie wnoszą, oprócz ubytku w kieszeni kilku złotych mniej.

Wiem, że platformę mam nie dostosowaną, ale jakoś muszę sobie radzić. :slight_smile: Gier nie potrzebuję, tylko chodzi o sprzętowe dekodowanie HD DVD i Blu-Ray. Kompa nie zmienię jeszcze długo, bo na moje potrzeby wystarcza. Wszystkiego ma dość. :slight_smile:

AMD/ATI zachowywało się w wielu przypadkach co najmniej irracjonalnie ale od jakiegoś czasu jest widoczna poprawa.

Co do samego odtwarzania filmów HD polecam odtwarzacz w paczce Nero8 (showplayer, czy jakoś tak), testowałem już kilka (KMPlayer, VLC, MPC) i pod nim miałem obraz poprostu fenomenalny. Co ciekawe pod KMP GPU pracowało na 10-15% a pod Nero 30-40%, CPU w obu przypadkach identycznie.

Witaj!

Poczytaj teraz jak to daleko bywa od teorii do praktyki.

Tydzień temu kupiłem kartę AsusaAH2600Pro 512MB (na DDR2) czyli jedną z tych które wymieniłeś.

Cel był taki sam:odtwarzanie filmów 1080 i przesyłanie ich na telewizor LCD bo w gry się nie bawię.

A że mam płytę ECS KT600-A procesor Athlon 3200 pamięci 1 GB to z poprzednią kartą HIs Radeon 9600 SE

mogłem moglądać filmy tylko do 720 i to z przystankami.

No i kłopot!Najpierw wysypał się system,potem formatowanie dysku i nieudana instalacja a następnie poszukiwanie innych sterowników.Uruchomiłem komputer dopiero na sterownikach Omega ale figa z 3D,nie działa a na dodatek żadnego przyspieszenia przy odtwarzaniu filmów.Już wcześniej znalazłem dziesiątki postów o złych sterownikach i to nie tylko do Asusa ale do kart wszystkich znanych w Polsce producentów kart opartych na HD2600.Sądziłem że sobie poradzę i figa.

Sprzedawca karty ProLine nie ma jeszcze lekarstwa i kartę przyjmie bez problemu a wszyscy zwracają.Wyczytałem że jest to błąd kości lub biosu karty w dziesiątkach tyś.egzemplarzy.Poczekam jeszcze tydzień i jeśli czegoś nie wymyśli ATI TO KARTĘ ODDAM.Dotyczy to kart na HD2600 na AGP,podobno na PCIEx działają.Radzę wybić sobie je z głowy,mam nadzieję że jeśli tak wielka firma nie zareaguje to i teraz i w przyszłości straci moliony.Chyba dużo z nas wróci do NVidii.

Pozdrawiam

Ja kupiłem HIS HD 2600 PRO IceQ Turbo 512MB DDR2 AGP i po ciężkich wielodniowych walkach ze sterownikami, wreszcie ją zainstalowałem. Wszystko działa dobrze. Odtwarza filmy HD 1080 z 80% zużyciem procesora. Wczesniej działały mi tylko filmy HD (??) 480. Jedynie w podglądzie zdarzeń pojawia się błąd " IRQARB: System ACPI BIOS nie zawiera przerwania dla urządzenia w gnieździe PCI… , ale nie wpływa to na działanie systemu.