Karta AGP Palit GeForce

chce kupić tą kartę http://www.allegro.pl/item188871868_agp_palit_geforce_7600gs_256mb_ddr3_sonic_ed_box_.html

tylko nie wiem czy będzie oma współgrała z moją płytą głowną :?

płyta to: AM2NF3-VSTA

mam Everesta to mogę podać jakiś inne potrzebne dane 8)

spokojnie będzie działać ale broń cię panie boże tylko nie Palit bierz Galaxy z Zalmanem :wink: na AGP rzecz jasna :stuck_out_tongue:

jeszcze jedna mała kwestia jakim zasilaczem dysponujesz ?? podaj markę i model …

Płyta posiada złacze agp więc nie będzie problemu :slight_smile:

no to tylko Ci potrzeba wiedzieć czy masz złącze AGp czy PCI-E

sympatico

a mógłbyś podać jakiś przykład takiej karty??

aha… i jak mam sprawdzić jaki mam zasilacz bo nie jestem dobry w te klocki :frowning:

z nazwy można wywnioskować że jest to nforce 3 (więc AGP) na sockecie AM2 :stuck_out_tongue:

otwórz obudowę i przeczytaj co pisze na zasilaczu

D@widoS

a nie można jakoś inaczej sprawdzić tego zasilacza?? :cry:

bo nie bardzo chciałbym otwierać kompa :frowning:

NIE, zasilacz nie ma żadnego eeproma z którego mógłby np system albo programy diagnostyczne “zczytać” co to za zasilacz :wink: oraz jego parametry :slight_smile:

bo nie bardzo chciałbym otwierać kompa

a jak masz zamiar włożyć nową karte ? :smiley: :x

nie

odkręcasz boczną ścianke,patrzysz do środkach i piszesz nam jak nazywa się zasilacz i ile mam mocy.

no tak ale dopiero jakbym juz był pewny kupna to bym otworzył :stuck_out_tongue:

jak do 300pln, to ta bedzie lepsza:

http://www.allegro.pl/item190802868_sap … _pkt_.html

no i zasilacz markowy 350-400w

działać będzie…tylko zasilacz co ma 400 watów potrzebujesz… mam dokładnie tą samą płyte główną i GF 7600GS Gainward`a… to musiałem z dwóch napędów optycznych jeden wywalić aby zasiłka podołała… (potrzebne są aż dwa dodatkowe doprowadzenia zasilania…)

Dobry 350W pociągnie np Amacrox AX400, aby +12 była mocna.

Widać dziadowy, dobre zasilacze mają kilka wtyczek molex więcej od np tracerów itp i złącza pci-e.

goodprogram podaj konfigurację kompa.

To już jest trollowanie, palit beee.

w zupełności wystarczy zasilacz 350W ale z silną linią +12V -> ponad 20A

wystarczy spojrzeć na moją konfigurację :slight_smile:

gdzie jest mowa o 300zł w tym wątku ?? geforce 7600gs jest bardzo dobrym wyborem ale od Galaxy :stuck_out_tongue:

mniej wiecej , to samemu mozna policzyc…

20-25w na hdd i dvd/cd ata/sata

20-30w plyta glowna

5-20w na kazdy wentyl, w zaleznosci od wielkosci i podpiecia-5/8/12v/mobo

100w na procek,choc to przesada niekiedy,nawet po o/c

130w na karte- krecony gf8800gtx to ~120w

20w na kazdy ram ddr2

30w na usb,pci itp.

wartosci sa zawyzone i dla kompa dzialajacego 24/7 w stresie:) ale… trzeba brac pod uwage,ze wszystko sie zuzywa i z czasem wydajnosc spada- starzenie sie elementow itp. a zasilacze dobrej klasy osiagaja >80% sprawnosc,co oznacza,ze do 400w zestawu potrzebny jest min. 500w zasilacz,ktory bedzie robil na max mozliwosci…

Nie wiem dlaczego czepiacie sie tej firmy PALIT skoro palit wykupił geinward, a jak wiadomo geinward robil bardzo dobre karty! Ja sam posiadam juz drugą karte tej firmy (wcześniej 6800GS na AGP, a aktualnie 7600 GT tez na AGP) i nie mam żadnych powodów aby na tą firme narzekać. A co niektórzy chyba uważają ze skoro trochę tańsza to już musi być lipa i bleee. U mnie chodzi wręcz wspaniale i OC też ma znakomite 560/1400 i bez jęknięć na 620/1580. Ze swojej strony polecam tą kartę!

i od tej pory geinward to ten sam szrot :slight_smile: to jest moje zdanie, może seria 7xxx i 8xxx Palitowi lepiej się udała, ale 6xxx to gniot.

konkurencyjny Galaxy lepiej się kręci (a i w podstawie jest wydajniejszy od Palit’a)

i to tyle z mojej strony w tym temacie.

pozdrawiam

dobra to zajrzałem do tego zasilacza i tam pisze tak:

DC OUTPUT:350 WATT

aha, to pisało w środku a na zewnątrz kompa(dokładnie z tyłu) pisze takie coś:

AC220V