Karta ati radeon x1550 - jak oglądać tv?


(Maja30 44) #1

Witam mam kartę Ati Radeon X1550 series wraz z wejściem TV, jak mam uruchomić ogladanie TV kablówki z anteny? czy potrzebe są jeszcze jakies sterowniko prócz sterownika karty? Mam tez nero 7 a wraz z nim pakiet Nero Home Essentials SE przy uruchamianiu TV pojawia sie komunikat, że brakuje karty TV (System operacyjny XP home).


(hevet) #2

Przecież nie masz karty telewizyjnej a jedynie kartę graficzną z wejściem tv,czyli możesz podłączyć do takiej karty jakieś zewnętrzne źródło video np.telewizor,konsolę czy tuner satelitarny.


(Pucekmateusz) #3

Ma kartę graficzną z wyjściem TV a nie wejściem, tak przynajmniej podejrzewam :slight_smile:


(hevet) #4

Też możliwe.


(Maja30 44) #5

czyli mam sobie dokupić jeszcze coś? co znaczy ten opis karty: Karta grafiki Gigabyte Radeon X1550 256MB 128b TV/DV? Czy musze dokupic jakiś tuner żeby móc ogladać TV w komputerze? zależy mi na miejscu w małym pokoiku monitor 22" i telewizor 21" to troche za duzo.


(Pucekmateusz) #6

Gigabyte Radeon X1550 256MB 128b TV/DV

To znaczy że typ chipsetu to Radeon X1550. Karta ma 256MB zainstalowanej pamięci wideo, ma 128-bitową szynę pamięci + wyjście TV i złącze zewnętrzne DVI


(Maja30 44) #7

wyjście tv tzn.,że moge podpiąć TV do komputera ( nie o to mi chodziło;)) tylko nie bardzo wiem jaki to ma sens. A co to za złącze DVI?


(hevet) #8

Musisz kupić tuner tv np. taki.


(Pucekmateusz) #9

Tak, musisz dokupić jeszcze tuner TV, ponieważ ta karta posiada jedynie wyjście TV, a więc możesz jedynie oglądać obraz z komputera na innych zewnętrznych urządzeniach video.

Jeśli tuner TV ma służyć odbieraniu analogowego sygnału z telewizji kablowej to polecam któryś z modeli Leadteka, chociażby Winfast TV2000 XP - cena niezbyt wygórowana a jakość zadowalająca - ja korzystam z niego już rok i nie stwarzał mi praktycznie żadnych problemów

edit : widzę że kolega już mnie wyprzedził :slight_smile:


(Maja30 44) #10

a co to złacze zewnętrzne DVI?


(hevet) #11

Google nie działa?

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=dvi … lr=lang_pl


(Maja30 44) #12

zadziałało google to złącze karta monitor :slight_smile: myslałam że coś nowego :))

Pozdrawiam


(Maja30 44) #13

dobra kupiłam ta karte i co :-/ kicha nic nie dziala :stuck_out_tongue:


(Jonek29) #14

Podłącz ją i weż kabel antenowy i włóż do gniazda które jest w karcie. Zainstaluj sterowniki i uruchum Nero Home


(Maja30 44) #15

a tam jest taki kabelek płaski -trzeba go podpią?