Karta bezprzewodowa a łączność z anteną radiową /panel/

myślę nad tym iż;; mam na zewnątrz domu za oknem na wysokości ok 5 metrów umocowaną antenę radiówkę panelową która jest podłączona do komputera stacjonarnego.I myślę nad tym czy; jeśli zakupie sobie teraz do mojego laptopa bezprzewodową kartę wi-fi na usb np; tą http://allegro.pl/item439464448_karta_b … 5_dbi.html i podłącze ją do laptopa i /na przykład będe siedział w tym samym pokoju co jest komputer stacjonarny,/to czy będę miał możliwośc,złapania sygnału z anteny panelowej na tą kartę bezprzewodową w laptopie, i też miał też ten sam net w nim? #-o :lol:

Jeżeli antena ma to samo złącze, co ta odkręcana w karcie, którą zamierzasz kupić, to tak. Pytanie tylko, czy dostawca umożliwia podłączenie do sieci innego komputera, czyli nie blokuje po adresach MAC oraz nie wpisał kluczy zabezpieczających (WEP, WPA itd)? Jeżeli nie znasz kluczy lub dostawca używa kontroli po adresach MAC, to nie podłączysz.

dostawca na 100% nie blikuję sieci mojej z której korzystam.Kiedyś mi o tym mówił a to jest dobry mój znajomy ,dlatego akurat mi umożliwia tylko nieblokowania MAC adresów,ani żadnych kluczy zabezpieczających itp :slight_smile: Więc co? Musi się ta sprytna karta sieciowa co w linku podałem, beż niczego podłączyć do sygnału z anteny panelowej tak?

No to wystarczy wpisać odpowiednie adresy i powinno śmigać. Tyle podłączenie, a czy sama karta jest dobra, tego nie wiem. Zazwyczaj karty na USB słabo się spisują, nie mogą znaleźć sieci itp.

to spoko kupie ją i dam znać :slight_smile: a i to na allegro nie kupuje ,tylko u znajomego w sklepie komputerowym! Może akurat będzie śmigać #-o ciękawe ile jak coś z laptopem będe się mógł oddalić od …hmm #-o w praniu się okaże…