Karta dla grafika

Kochani! Syn na informatyce w szkole dostał taki temat “Jaka jest najlepsza karta do obróbki grafiki”? Niby to wiem, ale boję się źle mu doradzić. Czy to jest jakaś specjalna karta? Mnie sie wydaje, że do obróbki grafiki wystarczy jedna z mocniejszych kart, mających dużo pamięci graficznej i dość mocny procesor graficzny. Doradźcie, jak to z tym jest?

hmmm…jak sie nie myle to np GF miał serie quadro jako dedykowane dla grafików…

Ogólnie mówi się że do grafiki to dobry jest Maxtor :wink: Niestety są w cholere drogie

ale ogólnie jak cos to najlpesza na rynku raczej to GF 8800 GTX :mrgreen:

Kochani! Dzięki! Słyszałem o Maxtor. Gdybyście mogli tak jeszcze określić, czym powinna sie charakteryzować karta dla grafika, albo co w tym Maxtorze jest takiego rewelacyjnego. Bo najmocniejsze, albo jedne z najmocniejszych kart na rynku to raczej dla graczy. Dla grafika słyszałem, że to jakieś specjalne karty /Maxtor?/

Jest dokładnie tak jak piszesz. Dodam tylko, że do obróbki (czy tworzenia) grafiki mocna karta to dopiero “połowa sukcesu”. Bardzo ważnym elementem jest pamięć RAM. Przede wszystkim musi być szybka, a czym jej więcej tym lepiej.

Jeżeli chodzi o konkretny model karty, to pytanie jest z tych bez sensu.

Nie ma mowy o określeniu takiej. Dla jednego to będzie GF 8800 GTX, a kto inny powie, że PNY Quadro FX 5500, choć to zupełnie inne półki.

Należałoby poszukać testów kart, a być może odpowiedź zostanie Ci częściowo udzielona. Niemniej jednak “najlepsza” to pojęcie względne.

Zgadzam się.

Trzeba też postawić na procesor.

Dziękuję wszystkim za informacje! !!

a co to jest??

Raczej Matrox…

I te karty są dedykowane dla 2D.

i ma nadal, niedawno wyszły nowe wersje, są głównie do wspomagania CAD i 3D - FX.

Karty Quadro są też dla np.: exela więc :wink:

Wystarczy wejść na stronę Nvidii i poczytać.

A tak dla “infa” dla 2D ważne są karty, a dla 3D jedynie wspomagają wyświetlanie - nie biorą udziału w renderingu - więc tu pamięć i procek.

I tak na osłodę GF 8800 też może być :stuck_out_tongue:

Jak trochę wiesz o co chodzi to na max3d.pl jest temat o “testowaniu” takiej karty w 3dsmax.

Dla graczy owszem.

Do pracy z grafiką polecam jednak produkty ATI(AMD). Oferują one IMHO wysoką jakość wyświetlanego obrazu może nie tak wysoką jak Matrox’y lecz są od nich dużo tańsze.

Jeśli upierasz się bardzo przy Matrox’ach to oraz to

powinno dać Tobie wiele do przemyślenia.

Quadro FX 5500

http://www.nvidia.pl/page/quadrofx_family.html - sprawdź zwłaszcza wszystkie produkty ultra-high-end’owe i wszystkie modele nVidia Quadro Plex :wink: a jakby było mało - http://www.nvidia.pl/page/tesla_computi … tions.html - może to nie dla grafika, ale bardzo profesjonalne :wink: ceny również ;D