Karta dźiwękowa - dźwięk działa, gdy mu się chce

Posiadam kartę dźwiękową SB Audigy SE oraz głośniki Logitech X-530. Wszystko dobrze się między nimi układało - do czasu. Od pewnego czasu, głośniki chwilami działają, chwilami nie. Nie wiem, czy może to być kwestia sterowników, bo dzieje się tak na obu systemach (Windows XP oraz 7, tego drugiego używam na codzień). Gdy podpinam mini-jacki z głośników do karty dźwiękowej, słyszę charakterystyczne puknięcia, ale dźwięk i tak nie działa. Nie mam zielonego pojęcia, co to może być. Próbowałem zainstalować do nich sterowniki od karty X-Fi (bo dają Audigy SE większe możliwości, a są w pełni kompatybilne) - spotkał mnie problem opisany tutaj w związku z czym odinstalowałem je. Pomocy. I z góry dzięki.

www.forums.creative.com/t5/Sound-Blaste … d-p/533291 tu masz najnowsze sterowniki pod twoją karte,są nieoficjalne ale są zrobione by maksymalnie wyeleminować wszystkie błędy , z tego co mówisz jeśli sterowniki nic nie dadzą ,spróbował bym format,a jak to nic nie da to karte … strzelił :stuck_out_tongue: ,jeśli masz zintegrowamą dzwiękówke bym też sprawdził czy na niej jest dobrze