KARTA dźwiękowa CMI8738 pod Windows XP

ostatnio zamontowałem w moim kompterze kartę dźwiękową CMI8738.

Ta karta dała się zainstalować pod Windows XP, ale po restarcie komputera przestaje działać.

W Menedżerze Urządzeń nadal jest wykrywana zasobami, ale Programy obsługi dźwięku nie chcą działać. Np Windows Media Player sygnalizuje,że inny program używa karty dźwiękowej , lub karta nie działa.

Gdy dokonam ponownej instalacji, to z powrotem działaja programy obsługi dźwięku, do momentu ponownego restartu komputera.

Podczas instalacji system zgłasza, że karta jest niezgodna z Windows Xp.

Ta sama karta działa prawidłowo bez zakłóceń pod Windows 98 i Windows Millenium. Działa tez pod Linuxem Red Hat7.2.

Nie pomogło ściągnięcie najnowszych sterowników ze strony producenta.

http://www.cmi.com.tw

Jaką karte miałeś poprzednio? i czy przed wymianą karty zdeinstalowałeś od niej sterowniki i usunołeś karte z menadżera urządzeń , jeżeli posiadasz sterowniki na płycie która była dołączona do karty tej cmi8738 to je zainstalij , mam też taką karte tzn. na procesorze cmi8738 dokładnie zoltrix , i kiedy instaluje do niej inne stery też do kart na cmi8738 ale nie ze strony zoltrixa to mam ten sam problem co Ty ,jeżeli na płytce nie masz do niej sterowników to proponuje odczytać producenta karty i z jego strony sciągnąć stery.

Dzisiaj rozwiązałem problem. :smiley:

Po prostu wyłączyłem usługę Windows Audio tzn ustawiłem ją na tryb manual , bo miałem wcześniej problemy z uruchamianiem Windows XP , a wtedy jeszce nie miałem żadnej karty dźwiękowej. Po ponownej instalcjai usługa się włączała.

Dziękuję za odpowiedź.

:slight_smile:

To znaczy pomogło włączenie tej usługi na stałe. :smiley: