Karta dzwiekowa-czy tak mozna?

Witam wszystkich na forum.Chcialbym sie was poradzic w kwesti karty dzwiekowej.Posiadam karte dzwiekowa zintegrowana z plyta glowna,i chcialbym wiedziec czy moge kupic nowa karte dzwiekowa i ja podpiac,a zeby kozystac z niej a nie z tej zintegrowanej.Bardzo prosze o odpowiedz.Pozdro.

=========================

proszę poprawić błędy

inaczej temat zostanie usunięty

monczkin

Oczywiście, musisz tylko w BIOS-ie wyłączyć zintegrowaną kartę, odinstalować jej sterowniki, wtedy bez problemu będziesz cieszył się z nowej karty.

[quote name=mario]Oczywiście, musisz tylko w BIOS-ie wyłączyć zintegrowaną kartę, odinstalować jej sterowniki, wtedy bez problemu będziesz cieszył się z nowej karty.

I żadnych konfliktów sprzetowych, współdzielenia przerwań albo coś…? Pytanie czy każde dwie karty dźwiękowe tak sobie będą zgodnie żyły czy po prostu masz Golden Finger szczęście. “Wszyscy” zalecają jednak wyłączanie więc chyba coś w tym jest… :?

Moje karty dźwiękowe:

  1. C-Media CM8738/C3DX Audio Device

  2. SiS 7012 Audio Device

Żadnych problemów z nimi nie mam, jednak jak zauważysz, są na innych chipsetach.

Być może, gdyby karty miałyby być na takich samych chipsetach, wtedy może pojawiłby się jakiś problem.

:okulary:

Być może. nie mam pojęcia bo szczerze to pierwszy raz się spotykam z taką sytuacją (btw: one ci się do czegoś przydają tak dwie na raz, czy po prostu tak sobie masz i już?).

A konkluzja dla autora topika: gegus wsadź tą dołączaną karte, zainstaluj i zobacz co będzie się działo. jak nic to gitara, a wyłączyć tą zintegrowaną zawsze możesz :slight_smile: Pozdr.

Faral: tyle że jest :wink: Ja też mam SB Live! + SIS 7012 i nie ma konflików