Karta dźwiękowa do 300zł do Creative Aurvana Live

Siema, posiadam kartę muzyczną Asus Xonar DG i słuchawki CAL.

Jednak z słuchawek chcę wycisnąć 100% 

Jaką kartę powinienem kupić? Może tylko jakiś wzmacniacz czy coś?

Kupić po prostu lepszą kartę pod PCI/PCI_E czy jakąś pod USB? Będę korzystał tylko z słuchawek i troszkę z głośników podłączonych za pośrednictwem kina domowego ale głośników nigdy za głośno nie odpalam.

Z góry dzięki za pomoc. :slight_smile:

Dlaczego uważasz, że nie wyciskasz 100 % ze słuchawek? Xonar DG to dobra karta pod te słuchawki, z już wbudowanym niezłym wzmacniaczem słuchawkowym.

Te CAL masz na standardowym kablu, czy modowanym? Z nich można wycisnąć więcej właśnie po zmianie niskiej jakości fabrycznego kabla.

Albo to kwestia ustawień, lub samych plików dźwiękowych? Nie z każdym typem muzyki grają dobrze. 

 

Na poprzednim podobnym temacie na tym forum pisali mi że CAL’e na Xonarze DG nie będą grać na 100%.

Na standardowym kablu, mam lutownice do kabli, lutowanie takie proste ogarniam, gdzie można zamówić takie kable?

Czyli według Ciebie zostać przy Xonarze i kupić tylko lepsze kable? :) 

A co z kartami pod USB albo wzmacniaczami?

Ale co znaczy, że nie będą grać na 100 %? Te słuchawki mają neutralną charakterystykę brzmienia i podobnie też karta dźwiękowa, Nie mają też wysokiego oporu, żeby sprzęt sobie z nimi nie radził.

Według mnie trochę wydziwiasz.  Jeśli chcesz zauważalnie lepszej jakości dźwięku, to po prostu zmień słuchawki na coś wyższej klasy, i wtedy ewentualnie kartę muzyczną.

Zapytaj się na forum mp3store jaki kabel do tych słuchawek.