Karta dźwiękowa do laptopa

Ostatnio zepsuło mi się wejście na słuchawki (gdy podłączam głośniki albo słuchawki to dźwięk nie działa albo jest strasznie słaby)

Zapytałem się kolegi co to się stało a on mi powiedział że to karta dźwiękowa się zepsuła (czy coś takiego)

Jeśli możecie to pomóżcie z tym problemem albo doradzcie nową kartę dźwiękową do laptopa.

Proszę o szybką odpowiedź i pozdrawiam

Dodane 21.04.2013 (N) 21:07

A i niech karta nie kosztuje majątku :smiley: (tak do 100 max)

skoro jest dźwięk (chociaż słaby ale jest) to na 100% nie jest to karta dźwiękowa. Ja bym sugerował dwa wyjścia:

  • spróbuj pokręcić kablem słuchawkowym przy wtyczce; możliwe że jest po prostu nadłamany i nie kontaktuje idealnie jak powinien,

  • wdmuchnij w gniazdo sprężone powietrze - możliwe iż gniazdo się przybrudziło i nie dokładnie kontaktuje.

SOUND BLASTER PLAY, przejrzyj kart dźwiękowe na usb na alledrogo xD

Kablem mogę kręcić przez cały dzień a i tak dźwięk jest taki sam.

A w gniazdo próbowałem aby dmuchać (ale nie sprężonym powietrzem)

Kupie jutro i spróbuje to zrobić.

A możesz mi doradzić jakąś kartę do gier? Ale tak jak napisałem wcześniej do 100 zł

oj ja na kartach dźwiękowych się nie za bardzo znam - myślę tak jak @Revolver0, zajrzyj na Allegro i poszukaj jakiejś na USB.

Okej dzięki ludzie

Revolver0 te karty nawet tanie i chyba dobre.

Jeśli przeczyszczenie tego wejścia nie pomoże to kupię kartę

Dzięki wam za pomoc i za kilka dni się odezwe co i jak

nie ma za co dziękować :slight_smile: po to jesteśmy, aby pomagać sobie wzajemnie :slight_smile: ok, zatem czekam na dalsze wieści w temacie… :slight_smile:

Najlepiej przejrzyj testy, wideo recenzje takich kart, np.

Dodatkowa recenzja:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1773771.html

Widzę nie było mnie dzień i już nowe podpowiedzi co mogę zrobić :slight_smile:

A ma ktoś z użytkowników forum taką kartę?

Ja mam Philips PC Headset SHM6105, karta dźwiękowa to C-Media USB Headphone Set. Więc jak sam widzisz lepszym rozwiązaniem może jest kupienie karty za 15 zloty łącznie z wysyłką. Niż płacenie za markę jak oferuje to samo co inne tanie zamienniki, po za wykonaniem, które jest inna kwestią.