Karta dźwiękowa do laptopa

(Danik998) #1

Ostatnio zepsuło mi się wejście na słuchawki (gdy podłączam głośniki albo słuchawki to dźwięk nie działa albo jest strasznie słaby)

Zapytałem się kolegi co to się stało a on mi powiedział że to karta dźwiękowa się zepsuła (czy coś takiego)

Jeśli możecie to pomóżcie z tym problemem albo doradzcie nową kartę dźwiękową do laptopa.

Proszę o szybką odpowiedź i pozdrawiam

-- Dodane 21.04.2013 (N) 21:07 --

A i niech karta nie kosztuje majątku :smiley: (tak do 100 max)

(eranet) #2

skoro jest dźwięk (chociaż słaby ale jest) to na 100% nie jest to karta dźwiękowa. Ja bym sugerował dwa wyjścia:

• spróbuj pokręcić kablem słuchawkowym przy wtyczce; możliwe że jest po prostu nadłamany i nie kontaktuje idealnie jak powinien,

• wdmuchnij w gniazdo sprężone powietrze - możliwe iż gniazdo się przybrudziło i nie dokładnie kontaktuje.

(Revolver0) #3

SOUND BLASTER PLAY, przejrzyj kart dźwiękowe na usb na alledrogo xD

(Danik998) #4

Kablem mogę kręcić przez cały dzień a i tak dźwięk jest taki sam.

A w gniazdo próbowałem aby dmuchać (ale nie sprężonym powietrzem)

Kupie jutro i spróbuje to zrobić.

A możesz mi doradzić jakąś kartę do gier? Ale tak jak napisałem wcześniej do 100 zł

(eranet) #5

oj ja na kartach dźwiękowych się nie za bardzo znam - myślę tak jak @Revolver0, zajrzyj na Allegro i poszukaj jakiejś na USB.

(Danik998) #6

Okej dzięki ludzie

Revolver0 te karty nawet tanie i chyba dobre.

Jeśli przeczyszczenie tego wejścia nie pomoże to kupię kartę

Dzięki wam za pomoc i za kilka dni się odezwe co i jak

(eranet) #7

nie ma za co dziękować :slight_smile: po to jesteśmy, aby pomagać sobie wzajemnie :slight_smile: ok, zatem czekam na dalsze wieści w temacie.... :slight_smile:

(Revolver0) #8

Najlepiej przejrzyj testy, wideo recenzje takich kart, np.

(Newton) #9

Dodatkowa recenzja:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1773771.html

(Danik998) #10

Widzę nie było mnie dzień i już nowe podpowiedzi co mogę zrobić :slight_smile:

A ma ktoś z użytkowników forum taką kartę?

(Revolver0) #11

Ja mam Philips PC Headset SHM6105, karta dźwiękowa to C-Media USB Headphone Set. Więc jak sam widzisz lepszym rozwiązaniem może jest kupienie karty za 15 zloty łącznie z wysyłką. Niż płacenie za markę jak oferuje to samo co inne tanie zamienniki, po za wykonaniem, które jest inna kwestią.