Karta dźwiękowa działa jak dotykam

Witam. To mój pierwszy post. Mam problem z kartą dźwiękową. Jakiś czas płyta główna leżała w szafie, żeby się nie kurzyła podarowałem ją bratu. Zmontowałem, wszystko pięknie zainstalowane ale dźwięku brak. Przypuszczałem, że to wina sterowników ale było ok. Przypadkiem podłączając głośniki dotknąłem lutu na karcie i dźwięk się pojawił. Kiedy dotykam to dźwięk jest, ale muszę dotykać metalowej części karty i nie musi to być lut. Kiedy dotykam wejścia do podłączenia panelu przedniego to dźwięk też się pojawia. Dodam, że karta przy tym modelu płyty jest dołączana. Nie pomaga dociskanie itp

 

Sprzęt to:

 

  • płyta główna Lanpaty NF4 Sli-dr

  • procesor amd athlon x2 2000 MHz

  • karta dźwiękowa zintegrowana

  • grafika Nvidia Geforce 6600

  • zasilacz “no name” 350W

Jak ma złącze stykowe, to ją wyjmij i oczyść dokładnie złącze twardą gumką ołówkową i dobrze wsadź i przykręć (może brak masy?)

 

Lub uszkodzona.

Złącze już czyściłem właśnie gumką. Niestety karta jest tylko wkładana, nie można jej przykręcić. Przez co jest trochę ruchoma. Może jakiś kondensator? Za co w ogóle odpowiedzialny jest kondensator?

Gromadzi energię i google się kłania.

No dobra, już doczytałem. Ale to chyba nie wina kondensatora. Jeszcze jakiś pomysł?