Karta dżwiękowa + informacje o wokalu

Witam,

A mianowicie mam trochę tych pytań, na które od dłuższego czasu szukam odpowiedzi.

Bawię się w nagrywanie wokalu, niestety studio nie wchodzi w rachubę, zechciałem więc założyć w domu takie mini mini studyjko, lecz okazało się, że programy do nagrywania dżwięku czyli np. AUDIACITY nie służą mojej karcie, okropnie wszystko brzęczy i słuchany dzwiek jest nie do zniesienia.

Moja karta to:

Intel 82801EB ICH5 - AC’97 Audio Controller [A-2/A-3] PCI

Podam też płytę główną:

http://img32.imageshack.us/img32/6204/b … tuunsr.jpg [img32.imageshack.us]

Lecz problem jest taki iż jest ona zintegrowana, podobno jest możliwość kupienia zewnętrznej, a tą zintegrowaną wyłączyć w biosie i pytanie przy okazji jak w biosie to się wyłącza?? :stuck_out_tongue:

Jaką najlepiej kartę do “nagrywania wokalu” kupić ??

W jakich ona jest cenach, zależałoby mi na tańszych produktach.

I ostatnie pytanie, takie wzmacniacze do mikrofonu w jakiej cenie są?? I mikrofon taki studyjny potrafilibyście mi polecić??

Bardzo dziękuje i pozdrawiam,

Jaki masz mikrofon ??

Witam, dokładnie teraz nie powiem, ponieważ nie mam go w domu tylko u kolegi,

Taki zwykły estradowy, sprawdzałe u siebie i kumpla, mikrofon nie jest winny :x

Zakłucenia mogą być kwestią ustawień programu bądź sterownika. Wiem, że z tą kartą są same problemy bowiem sam taką mam. Jednak, że jakość nagrań przy jej użyciu nie jest zła. Co do karty zewnętrznej zbytnio ci nie pomogę jednak za mniej niż 200zł nie masz co kupować ;]

A to można wiedzieć jakie kolega ma sterowniki skoro u kolegi jakość nagrań nie jest zła?:stuck_out_tongue:

Sprawdzałem ustawienia programu ;x niestety nic tak nie wskuram wszystko ustawione dobrze

To raczej zależy od płyty głównej (co i jak jest na niej umieszczone, bo złe rozmieszczenie elementów na mobo mogą powodować zakłócenia, strzelanie i gorszą jakość ogólną)

Co do karty zewnętrznej. Hm poniżej 200zł powinieneś znaleźć coś kroju Audigy 2 ZS, która jest nieporównywalnie lepsza niż zintegrowany AC’97. (Takie moje zdanie ;P)