Karta dźwiękowa! Jaka najlepsza?

Witam!

Mam pytanie, ponieważ niedługo mam zamiar złożyć sobie nowego PC, a będzie to mój pierwszy raz chciałbym poradzic się was. Ostatnio zastanawiałem się nad kupnem karty dźwiękowej Asus Xonar DX / D1 tylko zawiodłem się czytając w opisie, że ww karta nie obsługuje systemu operacyjnego Windows 7. Aktualnie posiadam Windows XP i jestem zadowolony ale z nowym komputerem chciałbym przesiąść się na Windows 7 ponieważ chciałbym mieć co najmniej 8gb ramu. Itu rodzi się moja prośba, czy ktoś z was najlepiej osoba obeznana w składaniu PC mogła by doradzić mi jaką najlepiej mógłbym kupić sobie kartę dźwiękową i czy ta ww obsługuje Windows 7 czy nie? Niżej podam parametry jakie chciałbym mieć w swoim nowym PC. Z góry dzięki !

Procesor – Intel Core i7 2600K (3,40GHz)

Płyta Główna - Asus P8P67 PRO REV.3.0

Karta Graficzna – Nvidia GeForce Gainward GTX 570 GS

Karta Dźwiękowa - Asus Xonar DX/D1 7.1 Sound

Pamięć Ram - Asus PATRIOT VIPER II XTREME 8GB 2x4GB

Dysk Twardy - WD CAVIAR GREEN 1TB SATA III 64MB

Zasilacz - OCZ ModXStream PRO 700W

Po co ci oddzielna dźwiękówka? Jesteś melomanem? Masz jakieś głośniki za xxxx zł? Bo mi zintegrowana z dźwiękiem 7.1 styka

http://www.proline.pl/?p=SB+X-FI+XTREME+GAM

lub

http://www.proline.pl/?p=ASUS+XONAR+ESS+ST

Po tak sformułowanym pytaniu można przypuszczać, że jesteś laikiem muzycznym. Gdyby ktoś chcący kupić samochód zadał by takie pytanie, to co można by mu doradzić? Może bolid formuły1? A, może jakąś terenówkę?

Są karty muzyczna dla muzyków w cenie ponad 2 tys, karty muzyczne dla graczy z wyjściem na 5 głośników itd.

Wobec powyższego powinieneś sobie postawić pytanie czego oczekujesz i jakie wymagania powinna spełniać karta którą byś kupił i dopiero pod te wymagania szukał karty muzycznej. Ze swej strony dodał bym, że dla odtwarzania muzyki na komputerze ma najczęściej większe znaczenie właściwy dobór głośników niż karty muzycznej.

Również polecam Xonar Essence ST.

Karta obsługuje systemy XP/Vista/7/8.

Swoją drogą, Xonar DX/D1…również działa pod tymi systemami.