Karta dźwiękowa [ problem z komputerem ]

Witam,

jest to kontynuacja wątku stąd: post2883891.html#p2883891

Jednak jako, że problem się zmienił tworzę temat w nowym dziale, bo nie jest to już problem szeroko pojętego oprogramowania a hardware.

Kupiłem tą kartę.

http://allegro.pl/dzwiekowka-sb-live-sb0100-i1734454099.html

Podłączam ją do PCI, uruchamiam kompa. Włącza się, wyłącza, włącza wyłącza włącza… 10 sekund i jest! BIOS. Ok, lecimy dalej. Zawias przy uruchamianiu się windowsa. Reset. Uruchamia się minutę. Jest windows. Włączam przeglądarkę by ściągnąc stery i … zawiecha i tak trzy razy. Teraz odłączyłem kartę i piszę co jest nie tak? Coś źle zrobiłem? O co chodzi?

Z góry dziękuję za pomoc.

wsadź kartę, do innego gniazda, zresetuj biosa (zworką) i dopiero uruchom komputer

Jeżeli problem będzie dalej, to prawdopodobnie karta walnięta, albo coś nie tak z płytą główną… ale dla pewności możesz kartę podpiąć u jakiegoś kolegi i potwierdzić diagnozę

Co to jest zworka? Ta bateria? Wsadzałem do innego gniazda.

Zworka jest to… zworka :wink:

coś takiego jak na poniższym obrazku, oznaczona CLR_CMOS (na dole)

4006232R_08.jpg

Nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale data systemowa mi wywaliła. Wyjąłem też bateryjkę. Karta nie działa nadal. Zawiesza mi kompa przy starcie zaraz po uruchomieniu pulpitu.

Czyli dobrze zrobiłeś :wink:

Jeżeli bez wsadzonej karty wszystko wróci do normy, to raczej karta walnięta… dla penwości możesz podpiąć ją u jakiegoś kolegi

Czyli na 99% walnięta. U kolegi nie sprawdzam tylko odsyłam do właściciela.

Dziękuję i pozdrawiam :slight_smile: