Karta dźwiękowa USB. Czy warto?

Witam warto kupić coś takiego http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-usb-plug-and-play-warszawa-sklep-i3165142338.html? Karta ma służyć do nagrywania głosu z mikrofonu. Gdy podłączam słuchawki z mikrofonem pod analogową zintegrowaną kartę mam jakieś trzaski piski i inne temu podobne. Obecnie korzystam z mikrofonu na kamerce logitecha (kamera podłączona przez USB) i dźwięk mnie zadowala. Czy to będzie działało porządnie czy dźwięk będzie do d*** :).

Na tym plastikowym szajsie za 9zł dobrze będzie, jeśli będziesz miał w ogóle jakiś dźwięk, o jego jakości nie ma nawet co dyskutować. Anyway sprawdź najpierw swój mikrofon u kogoś, być może to on sam jest do kitu.

no dokłądnie sprawdz mikrofon a jak decydujesz sie na karte na usb to creative ma coś takiego za jakieś chyba 50 zł;]

ten badziew za kilka złoty jest do niczego;]

Ok a takie coś pod usb? http://allegro.pl/markowy-elastyczny-mikrofon-z-wlacz-tania-wysylka-i3115002981.html budżet w opłakany stanie stąd jak najlepiej i jak najtaniej :stuck_out_tongue:

"mikrofon wielokierunkowy renomowanej marki :

ESPERANZA".

To marka robiąca tani szmelc, jedyne co można od tej firmy polecić to płyty CD/DVD choć i z tym bywa różnie.

A skoro nie udostępniają do tego sterowników, to nie masz gwarancji działania.

Za 20 zł wątpię żebyś znalazł lepszy mikrofon niż obecny w kamerze Logitecha.

Więc jeśli dźwięk Cię zadowala, to tym bardziej nie ma sensu szukać.

Lepiej pozostać przy tym co się ma.

Potrzebujesz tej karty:

http://pl.store.creative.com/sound-blas … 19829.aspx

Warto zaoszczędzić nieco kasy, poczekać i kupić. W swojej cenie otrzymujesz kartę dźwiękową USB o rewelacyjnych parametrach wraz z unikalnym oprogramowaniem Sound Blaster, posiadającym pełne wsparcie techniczne (po rejestracji). Jako tańszą mogę również polecić tą kartę:

http://pl.store.creative.com/sound-blas … 20055.aspx

W jej przypadku należy liczyć się z większą podatnością na zewnętrzne zakłócenia elektryczne przy korzystaniu z mikrofonu. Ta karta ma załączone dodatkowe oprogramowanie do mieszania dźwięku na żywo (karaoke) z jednoczesną funkcją zapisu.

Dla wyjaśnienia. Używam obu wymienionych kart. Do obsługi programu Cubase używam pierwszej karty. Drugiej- do wszystkiego, co nie ma związku z rejestracją i obróbką dźwięku.