Karta dźwiękowa USB nie działa

Tak samo jak w temacie, nie wiem dlaczego, ale dzisiaj jakąś godzinę temu zaniemogła :confused: Wcześniej działała jakieś 2-3 miesiące. Gdy podłączę ją pod gniazdo USB świeci się pomarańczowa kontrolka bez przerwy, ale pamiętam, że jak wszystko było sprawne i dźwięk działał ta kontrolka “mrygała” czyli zapalała się i gasła. Komputer restartowałem kilka razy. Po najechaniu kursorem na regulację głośności wyświetla się “Głośniki : 100%”, a przy sprawnej karcie USB było napisane “Głośniki USB : 100%”. Bardzo proszę o pomoc, z góry dziekuję.

* podłącz do testu do innego komputera,

* podłącz do testu do innego HUBa USB w komputerze (np. do przedniego panelu, czy innego “rzędu” gniazd USB.

Niestety, nie posiadam innego komputera, jedynie ten, a podłączałem do innych gniazd i to samo.

To niestety musisz podejść do kolegi/koleżanki i sprawdzić - jedyna możliwość wyeliminowania dwóch możliwości:

  • problem z Twoim komputerem (systemem operacyjnym, lub płytą główną),

  • problem z kartą dżwiękową USB (uszkodzona).

Ale podczas podłączania głośników pod tą kartę słychać takie brzęczenie z głośników, oznacza to, że płyta główna może być sprawna ?

Jak inne rzeczy wyrabiają prądowo (myszka, klawiatura) - to pewnie nic się nie stało. Podłączałeś coś ostatnio nowego pod USB, co potrzebuje dużo prądu? Dysk USB? Coś doszło w zestawie?

Spróbuj z ciekawości podłączyć tą kartę USB w gniazdo USB, gdzie masz myszkę, czy klawiaturę - może się wykryje na nowo.

… pewny jesteś, że to nie są uszkodzone słuchawki/głośniki?

Myszka i klawiatura prądowo wyrabiają, że tak powiem idealnie. Nic nowego pod USB podłączane nie było. Podłączyłem pod inne gniazdo gdzie było podłączone USB od myszki bezprzewodowej i to samo. Słuchawki i głośniki na 100% są sprawne, ponieważ podłączyłem do zintegrowanej zepsutej karty dźwiękowej i było słychać, a zepsuta tzn., że słychać np. tylko melodię z muzyki a prawie 0 głosu do tego potężne charczenie.

yyyyy… a masz jakieś słuchawki, żeby to sprawdzić? Może masz jednak uszkodzone te głośniki (wtyk ‘jack’)?

Hej,

A co to dokładnie za karta dźwiękowa? Jaki producent i model?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Na słuchawkach niestety też nie działa…

Szczerze powiedziawszy nie wiem. Jest to jakieś “chińskie badziewie” o którym pewnie nikt nie wie, a 25 zł poszło w błoto, no ale może jeszcze się da ją odratować.

Hej,

A karta w ogóle jest w menadżerze urządzeń poprawnie wykrywana, czy też widnieje jako nieznane urządzenie?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Kupiłem nową kartę USB, tamta była uszkodzona, nowa działa poprawnie. Temat do zamknięcia, dziękuję za wszystkie odpowiedzi użytkowników.