Karta dźwiękowa zewnętrzna

Witam,

mam pytanka odnośnie karty dźwiękowej.

Czy karta dźwiękowa zewnętrzna musi pracować z PC albo z lapkiem?

Czy mogę podłączyć ją do prądu i puszczać muzę np. z mp3 bez PC?

Czy macie może jakieś zdanie o http://pl.store.creative.com/products/product.aspx?catid=1&pid=17751

Odp. na Pytanie Nr 1. Tak bo komputer jest dla niej źródłem zasilania

Nr 2. Nie ponieważ musisz mieć źródło dźwięku a do karty dźwiękowej płyty nie wsadzisz ani nie odtworzysz MP3

Nr 3. Nie wiem do jakich celów masz zamiar jej używać ale zdecydowanie lepiej kupić wew. kartę ponieważ za te same pieniądze masz dobry pozycyjny dźwięk 7.1

  1. Musi, co zostało już powiedziane.

  2. Nie, wyżej nadmieniono.

  3. Karta warta swoich pieniędzy :wink: Sam jej używam od około półtora roku przy laptopie i jest naprawdę dobra. Dźwięk jest czysty, nie szumi, nie skrzeczy ani nie charczy. Więc mogę ją z czystym sumieniem polecić.

@Djolomc - user nie określił, jakie ma głośniki, więc sugestia dźwięku 7.1 jest bezpodstawna.

Źródło zasilania może być przez ładowarkę, ta karta to której dałem link ma takie wejść od ładowarki jak np.mp4

A podłączę do niej mp3 przez dżeki (wiem że się tego tak nie pisze, wybaczcie)

Snajper or Dj , Karta dźwiękowa przetwarza sygnał cyfrowy na sygnał analogowy, według tego co piszesz to Tobie potrzebny jest mały wzmacniacz akustyczny stereo a nie karta dźwiękowa.

ok czyli żebym mógł pracować z kartą zew. to potrzebuję co najmniej notebooka?

Tak, zewnętrzna karta dźwiękowa ma zadanie to samo co karta wewnętrzna - dekodowanie (przetwarzanie) sygnału cyfrowego generowanego przez jakiś program na sygnał analogowy, który podajesz na wzmacniacz a następnie na głośniki. Karta sama z siebie nie jest wzmacniaczem umożliwiającym wysterowanie (zasilenie) głośników sensowną mocą.

Widzę że wiesz o czym mówisz.

Możesz polecić jakieś niewielkie wzmacniacze do użytku domowego?

http://allegro.pl/technics-su-z100-japa … 18583.html

Żeby podpiąć kompa czy jakiś odtwarzacz używasz takiego kabla

https://ssl.allegro.pl/kabel-jack-stere … 08001.html

No więc wkładam mp3 do “line in”, czincze do “line out” i do wierzy, kartę podłączam do prądu… leci muza ?

Jaką kartę? Kupujesz kabel takiego typu jaki podałem w linku i nim łączysz MP3 z wzmacniaczem wpinasz RCA w wejścia AUX/CD i podpinasz głośniki do wzmacniacza. Ostatnio takie rozwiązanie widziałem na weselu, kapela żeby przypadkiem się nie zmęczyć graniem podpięła tak discmana.

No kartę zewnętrzną oczywiście

Tą kartę musiał byś podpiąć pod kompa, przecież ona wymaga sterownika i zasilania z USB. Karta dźwiękowa jest nie potrzebna jak masz zamiar pominąć kompa to kupujesz wzmacniacz, nie wiem jakie głośniki masz zamiar podpiąć do tej mp3, ale jak masz zwykłe komputerowe z mini jackiem to i wzmacniacza nie musisz kupować, wystarczy podpiąć głośniki do prądu i wpiąć mini jacka do odtwarzacza.

Hmm, niech lepiej kolega powie ile na ten cel chce przeznaczyć.

Snajper or Dj , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ.

Zapoznaj się z TYMI informacjami.

Ok. Już wszystko wiem. Wątek można usunąć