Karta dźwiękowa?

Witam serdecznie. Rozglądam się nad zakupem karty dźwiękowej. Posiadam płytę MSI B450 Tomahawk (Realtek ALC 892), słuchawki Superlux HD681 EVO oraz sennheiser hd215. Myślałem nad zakupem ASUS Xonar SE lecz wyczytałem, że nie da się do niej zainstalować nieoficjalnych sterowników UNi Xonar. Co byście mi polecili w podobnej kwocie na pcie bądź USB? Będzie duża różnica między integra a Xonar Se?

Moim zdaniem bez różnicy. Wywalisz pieniądze w błoto. Róznica będzie dopiero przy Xonar DX czy DS (nie wiem czy dobrze pamiętam to DS) :slight_smile:

Mam Xonar DX i różnicę słyszę nawet na tanich głośnikach Logitecha za nieco ponad stówkę. Dźwięk z integry jest jakby bardziej płaski, z przewagą środka. Xonar ma czystsze, okrągłe soprany, środek wyrównany. Co do basu, to się nie wypowiem, wydaje się OK (słucham głównie muzyki skrzypcowej i z dużą ilością gitarowych solówek, więc na basy nie zwracam dużej uwagi).

Bystry dobrze mówi ale zamiast kary może pomyśleć o czymś mocniejszym/lepszym i jakiś konkretny DAC kupić

Integra < Karta dźwiękowa < DAC

Dzięki, zakupiłem na próbę FX-AUDIO SŁUCHAWKOWY DAC-X3. Lepszy wybór?

Wzmacniacz dobry.