Karta Gigabyte Ati Radeon HD 4870 mocno sie grzeje

Nie wiem dlaczego ale mój radek sie bardzo mocno grzeje i to w dodatku w spoczynku. Nie wiem czym to moze byc spowodowane

Tutaj link do screena z GPU-Z

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5af … 23faa.html

Proszę o pomoc

Jeśli zaczął Ci się grzać do takich wysokich temperatur “z dnia na dzień” to wielu możliwości nie masz. Dokładanie dodatkowych systemów chłodzenia będzie wyrzuceniem pieniędzy w błoto, bo sam chip nadal będzie się grzać tak samo. Na początek możesz spróbować zaktualizować bios, gigabyte udostępnia takie update’y na swojej stronie, a program do aktualizacji biosu działa pod windowsem i jest bardzo wygodny w obsłudze. Musisz poprostu wysłać grafikę na serwis, w ramach gwarancji albo naprawią albo (z tego co znam serwis gigabyte) wymienią na odpowiednik z serii hd5xxx.

Ten problem mam już od ok. 2 miesięcy. Oddałem na gwarancje do sklepu w którym kupiony był cały zestaw to mi tylko wiatrak dali na tył obudowy i powiedzieli że nie będzie problemów, ale problem występuje nadal. Nie wiem czy w tym sklepie pracują kretyni czy co ?

W sklepie poszli na łatwizne idz do nich i zarzadaj by karta pojechała do serwisu i na bank wymienia na nowa.

Tak jak mówi Spectator oddaj na gware ale nie do sklepu tylko do producenta a wymienią ci na odpowiednik z serii HD 5xxx

Wielkie dzięki. Pójdę do sklepu i powiem żeby wysłali do serwisu Gigabyte.

Jeszcze raz wielkie dzieki :smiley:

Ja właśnie bym oddawał do sklepu - z pełną premedytacją. Zawsze jest szansa że będą cały czas szli na łatwiznę i nic nie robili a wtedy jest podstawa do żądania zwrotu pieniędzy za kartę - z uwagi na niemożliwość naprawy.