Karta gr.DDR3 czy DDR5

Proszę o poradę,którą lepiej kupić kartę graficzną do nagrywania filmów z kamery HD na płycie DVD 4,7GB czy Sapphire Radeon HD6670 1GB DDR5-128 za 340zł. czy Sapphire Radeon HD6570 2GB DDR3-128 za 280zł.Ta pierwsza ma dużo leprze taktowanie rdzenia i pamięci a druga ma dwa razy większą pamięć ale czy to ma istotne znaczenie do nagrywania filmów?Zaznaczam,że do gier nie będzie używana.

Karta pierwsza zdecydowanie lepsza , karta druga nawet jakby miała 4gb ddr3 będzie mniej wydajna.

Hej,

Zgadza się - pierwsza z kart jest bardziej wydajna - szybszy procesor i szybsza pamięć. Ale nie rozumiem, co ma wspólnego karta graficzna ze zgrywaniem materiału z kamery HD? Przecież karta graficzna nie uczestniczy w tym procesie - jest typowym urządzeniem wyjścia, które renderuje grafikę. Co innego, gdyby była to karta posiadająca wejścia video i umożliwiająca zgrywanie materiału analogowego. Ale skoro kamera nagrywa w HD, to raczej na pewno zgrywa obraz cyfrowo i nie jest konieczna jego ponowna konwersja, a tylko przerzucenie materiału na komputer. Co to za kamera i jak podłączasz ją do komputera?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Oj nie dokońca tak że karta nie uczestniczy w konwersji obrazu z kamery do formatu DVD. Akurat tak sie składa że nowe programy Pinnacla potrafia wykorzystać moc obliczeniową GPU podczas konwetowania obrazu z kamer. Przydaje sie ona w szczególności przy obróbce materiału FullHD 1920x1080, ale wiadomo to już nie na DVD. Zwykle obraz z kamer nie jest zapisywany w formacie MPEG2 tylko już MPEG4 i nadal trzeba to zkonwertować. Bo samo przeniesienie materiału z kamery HD to jest zwykle kopiuj i wklej. Przynajmniej z tymi kamerami HD co miałem do czynienia.

Mam kamerę Panasonic HDC-SD90 ful HD.Gdy tworzyłem z tej kamery film za pomocą programu MAGIX Video Delux 15 i nagrywałem na DVD 4,7GB to nastąpił komunikat,że nie można nagrać całości bo jest za słaba karta graficzna a mam MSI Radeon HD6570 MDIGD3 1GB DDR3-128 bits stąd zamierzam kupić wydajniejszą w rozsądnej cenie ale nie wiem jaką

Hej,

Rozumiem. Zatem program korzysta z możliwości karty graficznej przy dekodowaniu materiału video. Na początek spróbuj zmienić w ustawieniach działanie programu tak, by dekodowaniem materiału zajął się procesor główny (CPU). Czy wtedy materiał uda się zkodować do końca bez problemu?

:arrow: Ile posiadasz w komputerze pamięci RAM?

:arrow: Jak dużo wolnego miejsca posiadasz na dysku twardym i na partycji, na której zapisywane są efekty pracy programu? Nieskompresowany materiał video potrafi zająć kilkanaście do kilkudziesięciu GB miejsca, konieczne jest więc posiadanie dość pojemnego dysku.

A jak dokładnie brzmiał ten komunikat?

Tak patrząc można stwierdzić, że druga z kart nie jest żadnym rozwiązaniem, gdyż chipset ma dokładnie tan sam,co karta, którą posiadasz obecnie. Różnica jest tylko i wyłącznie w ilości dostępnej pamięci RAM, która pewnie w tym zastosowaniu nie będzie miała większego znaczenia - tzn. czy będzie to 1 czy 2 GB. Zatem jedynym sensownym rozwiązaniem będzie Sapphire Radeon HD6670.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A może hd 4850 z pamięciami ddr5 i szyną 256 bit?

odp.-dysk z 1 part.ma 260GB wolnego miejsca,RAM-3GB procesor 4 rdz…Komunikatu dokładnie nie pamiętam ale chodziło o to,że karta graficzna powinna być mocniejsza.Na razie nie mogę nic zrobić w ustawieniach programu MAGIX /zresztą nie wiem czy jest taka możliwość/bo w najbliższym czasie nie będę nic nagrywał z kamery.Chyba w lutym kupię Sapphirę 6670 a może nawet 6770.Dziękuję za pomoc i zainteresowanie się moim problemem.Pozdrawiam.

Hej,

Czyli ilość wolnego miejsca nie powinna być żadnym problemem. :slight_smile: Aczkolwiek przy obróbce danych większa ilość RAM’u na pewno by się przydała.

Ale by zmienić ustawienia programu niekoniecznie trzeba dokonywać konwersji. Wystarczy uruchomić program, rozpocząć nowy, nawet pusty projekt, a następnie wejść w ustawienia programu i dokonać zmian.

Drobiazg. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus