Karta graf. 512mb, 30 fps

Witam. Przepraszam, bo pewnie poruszam ten temat setny raz na tym forum…

Mam problem z ilością FPS’ów w grze Counter Strike 1.6 (Steam).

Mam dobry internet (UPC - 25mb/s), kartę graficzną 512mb, a FPS’ów? W grze max. 30, ustawione mam komendy “fps_max 101” (próbowałem wyższe), “developer 1”, ale nic nie dawały. Może to wina windowsa? Mam oryginalnego. Najlepiej pokażę wszystko na screenach.

Wgląd z Everesta:

bfeyhz.jpg

Ustawienia ekranu/monitora:

lkqiim.jpg

Panel sterowania nVidia:

xhd2ls.jpg

qxnzqc.jpg

Na screenach mam pokazaną sieć bezprzewodową, ale spokojnie - nie robi ona żadnej różnicy w FPS’ach, jeśli chodzi o mój komputer (dopiero przed chwilą podłączyłem wifi i gra działa identycznie).

Proszę PILNIE o pomoc. Będę naprawdę wdzięczny, jeśli pomożecie wykrzesać mi z mojego komputera te 100 fps’ów.

Dodam, że na 800x600 uzyskuję ponad 60 fps, ale grać muszę w 1024x768 =/.

Na integrze chcesz 100FPS? Poza tym ja np od 30fps w górę nie widzę różnicy w płynności grafiki, nie wiem co to daje w tej “grze” , bardziej bym zwracał uwagę na ping.

  • Tak, chcę na tej karcie 100 FPS, bo wiem, że tyle wyciąga. Skąd? Internet, masa opinii. Inaczej bym tego nie oczekiwał.

  • Nie widzisz jakości między trzydziestoma, a stoma klatkami? Uau, spostrzegawczy jesteś.

  • Nie “grze”, tylko grze.

  • Wątek nie jest o pingu, tylko o FPS’ach. Ping mam dobry.

Spróbuj innych sterowników, a skoro się tak mądrzysz skorzystaj z tych poradników i tyle. Poza tym nie oczekuj cudów od tej karty bo to tylko integra, nie wmawiaj mi że “jestem spostrzegawczy”, bo ludzkie oko tyle w stanie jest ogarnąć, (zapraszam do lektury). Powodzenia

Windows musisz zaktualizować do SP3

Specu, po co nam zawracasz głowę swoimi bzdurami, skoro masz masę poradników na necie. Skoro widzisz różnicę między 30 a 100 klatkami to jesteś nadludzki widocznie. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale granica 30 fps to grania płynności.

Chciałbym trochę uściślić temat. Granica wyświetlania w przypadku większości zwykłych monitorów LCD stosowanych obecnie to 60 ramek/s i dokładnie tyle zobacz jeśli Twoja karta da radę wygenerować. Powyżej tej wartości nie zobaczysz ani jednej klatki więcej ponieważ Twój monitor tego nie wyświetli czyli praktycznie nie ma żadnej różnicy percepcyjnej pomiędzy 60fps a 600fps nie licząc tego, że karta bardziej się męczy, generuje więcej ciepła i zużywa więcej energii. Niektóre silniki gier standardowo są ustawione na stałe, właśnie na tę wartość (60fps) na przykład silnik Doom3/Quake4. Nawet kiedy gra generuje stałe 60fps to warto v-sync wymusić ponieważ często się zdarza, że podczas wyświetlania ekranów menu, różnych plansz między levelami niektóre gry, nie mają żadnych ograniczeń i potrafią rozpędzić, nawet słabsze karty do niedorzecznych wartości, u mnie Painkiller potrafił miejscami wyświetlić ponad 1000fps w menu. Dla tego warto przyswoić sobie działanie opcji v-sync, którą można dostosować w ustawieniach sterownika grafiki. Opcja ta powinna być zawsze zaptaszkowana tak aby liczba klatek w grach nie przekraczała częstotliwości odświeżania pulpitu. Oczywiście można ją sobie wyłączać w celach testowych ale podczas normalnego grania większa ilość klatek/s nie ma żadnego uzasadnienia.

Niektórzy gracze uważają, że od tej reguły są wyjątki można się spotkać z opiniami jakoby włączenie V-sync powodowało spadki wydajności (w przypadku gdy karta nie potrafi dobić do tych standardowych 60fps). Nie będę się na ten temat rozpisywał, traktuję to jako mit, różnice są na poziomie błędu statystycznego, polecam samodzielne testy.

Granica percepcji płynnosci grafiki to sprawa indywidualna. i będzie się wahać między 25 a 30kilka klatek na sekundę.

Jeśli wraz ze zmianą rozdzielczości wzrasta ilość FPS to wniosek sam się nasuwa - karta jest za słaba do tej gry lub/i nie posiadasz niezbędnych składników systemu do uruchomienia tej gry (DirectX itp). Przywróć ustawienia standardowe w panelu sterowania Nvidia, jeśli to nie pomoże, dla porządku, możesz przeinstalować sterownik od grafiki zobaczymy czy to coś zmieni.

Kolejna opcja do sprawdzenia to podmieniony przez Ciebie niestandardowy plik konfiguracyjny (jeśli takowy występuje w tej grze) z jakimiś “krzywymi” ustawieniami.

Być może masz jakieś dodatkowe oprogramowanie, które ma wbudowane lub ustawione przez Ciebie profile wydajności/oszczędzania energii i zaniża taktowanie procesora lub grafiki.

Więcej FPS = Większe Hz monitora :wink:

Na tej integrze nie uzyskasz więcej FPS po prostu za słaba grafika, jak ci zależy to kup sobie starą kartę z allegro i będzie dobrze.