Karta graf. ATI Radeon X1300/X1550 problem

Witam wszystkich dobroprogramowiczów! Od dzisiaj napotkałem na pewien problem, a wygląda on następująco. Mam komputer z kartą graf. ATI Radeon 2100 wbudowaną w płytę główną i postanowiłem dokupić osobną w celu większych osiągnięć w grach. Kartą którą kupiłem jest używana ATI Radeon X1300/X1550, 256 MB z chłodzeniem aktywnym, PCI. Radość ta nie trwała długo ponieważ po włączeniu komputera na monitorze zauważyłem straszne artefakty no masakra, nic nie było widać jedynie białe tło i żółte kreski. OK, wyłączyłem oraz włączyłem kompa i było dobrze. Niestety kolejny problem pojawił się gdy uruchomiłem gierkę, a mianowicie zaczęło się robić coś takiego: http://pokazywarka.pl/dp9ske/#zdjecie4376436 . Czym to może być spowodowane? Co z tym zrobić?

To są parametry mojego kompa:

Proc.: AMD Sempron 140 2.70 GHz 2-rdzeniowy

Pam. RAM: 3 GB

Sys. oper.: Windows XP Professional SP 3

Karta graf.: ATI Radeon X1300/X1550 + wbudowana w płycie gł. ATI Radeon 2100

Zasilacz: Logic 230V 60-50 Hz 350W

Płyta gł.: Foxconn A74ML 3.0 Series

Bardzo proszę o odp. Z góry dziękuję.

Tak na szybko przeinstaluj sterowniki do karty graficznej i sprawdź czy artefakty znikną. Warto jednak sprawdzić tę kartę na innym komputerze - kupując używaną nigdy nie wiesz czy jest ona w 100% sprawna.

@rgabrysiak Artefaktów już nie ma, jest natomiast ten drugi problem.

Ten drugi problem (widoczny na zdjęciu) to również artefakty karty graficznej. Tak jak napisałem wyżej spróbuj przeinstalować sterowniki do karty graficznej, jeśli nic nie pomoże, sprawdź jak karta zachowuje się na innym komputerze.

Chyba że chodzi ci o coś innego.

@rgabrysiak A może lepiej zainstalować nowsze sterowniki bo za bardzo nie wiem gdzie są te co mam teraz.

Spróbuj. Jeśli to nic nie da sprawdź kartę na innym komputerze - jeśli problem będzie i tam się powtarzał spróbuj reklamować zakupioną kartę. O ile masz taka możliwość.

@rgabrysiak Dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia.

Sprawdź też napięcia jakie podaje zasilacz, ew sprawdź kartę graficzną u kolegi.

Miałem podobny problem i okazało się że to zasilacz nie wyrabia …a twój to Logic to tykająca bomba

Xerxes ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.