Karta graf. GT 520MX, laptop Samsunga

nie moge nigdzie (także na www samsunga, takze na www nvidii) znależć sterowników dla karty graf. nvidii

GT 520MX , dla 32 bitowego XP.

czy ktokolwiek wie, gdzie jest to cudo?

dzięki.

Do XP nie ma i nie będzie… minimum to Vista :lol:

skąd wiedza taka?

na www samsunga są sterowniki do innych komponentow w tym laptopie dla xp, czyli w samsungu zakladaja, ze laptopy chodza u ludzi na xp - co zakladają wobec tego w zwiazku z ta kartą? że nie będzie działać…?

jest jakaś wiedza, jakim sterownikiem “blisko” tej karty uruchomic ją?

Technologia Nvidia optimus nie działa na Windows XP. Jedyne wyjście to poszukaj w biosie opcji aby jedną z kart wyłączyć lub przestawić z której ma komputer korzystać. Jeśli nic takiego nie znajdziesz w biosie to nic innego nie zdziałasz na tym systemie.

Pozwolę sobie odpowiedzieć:

Np.

http://answers.microsoft.com/pl-pl/wind … b46190ae0c

lub

http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=181300

Jak już napisał Sokar11 - jeśli już ktoś z jakiegoś powodu jest zmuszony używać Windows XP - po prostu musi wyłączyć obsługę hybrydową kart graficznych, i zadowolić się kartą Intela.

Pod XP - nie uruchomisz jej. Po prostu zaimplementowanie technologii Optimusa pod XP jest - może nawet nie tyle niemożliwe - co na pewno po prostu nieopłacalne.

bógzapłać :slight_smile:

jasne.

w końcu udało mi się pogadać z bok samsunga - potwierdzają sprawę, trzeba jakiś czas, jesli muszę, działać na intelu, nie ma rady. Mówią, że na w7 działa to tak, że pracuje intel jako pierwsza karta, a jeśli dostanie polecenie sprzętowe o potrzebie “pomocy”, wchodzi do pracy gforce. Czyli niejako system w7 sam woła o gforce.

Czyli co? XP sam sobie wyłączy obsługe hybrydową? Czy jakieś działania własne trzeba wykonć via manager urządzeń - po prosty WYłączyć gforce?

jeśli tylko byłoby w jakiś tajemniczy sposób możliwe - to bym chciał uruchomić…

Jeśli nieopłacalne - przyjmuję do wiadomości, ale: dlaczego nieopłacalne? możesz parę słów?

Nie. Przeczytaj sobie dokument który ci wskazałem. Optima działa w taki sposób, że obie karty działają JEDNOCZEŚNIE, wykorzystując pewne właściwości modeli obsługi sterowników stosowanych w Viście / Windows 7.

Ponieważ należałoby przepisać część kodu Windows XP od podstaw 8)

jasne :slight_smile:

Dodane 11.06.2013 (Wt) 21:16

po roku podczytuje stare posty i pozwolisz/pozwolicie,ze dopytam :slight_smile:

jasne,ze ta karta nvidii nie dziala na xp. ok, zero sterownikow, nie moze byc wykorzystana.

ale dlaczego nie wykazuje jej “na zolto”, jako bezsterownikowej, manager urzadzen? ani zaden soft specjalnie do detekcji kart graf? ale zwlaszcza man. urzadzen, przeciez ona istnieje, owszem, jako cialo obce,ale istnieje…